7 причин великої витрати газу котла в системі опалення


З настанням холодів тема опалення та економії газу стає знову актуальною. А чергове підвищення тарифів на газ змушує нас замислитися над тим, як заощадити на опаленні будинку з газовим котлом. У цій статті ми розглянемо 7 причин великої витрати газу котла в системі автономного опалення, а в кінці статті кожному нашому передплатнику зробимо несподіваний подарунок.


Привіт, це канал Теплорадость. Отже, якщо в твоїй квартирі або в приватному будинку встановлений газовий котел, то тобі напевно доводилося замислюватися про те, як знизити споживання газу та платити менше за тепло. Існує як мінімум 7 причин чому у тебе велика витрата газу та відповідно 7 способів як це виправити і заощадити свої кровно зароблені гроші.


7 причина. Природний газ низької якості
Хоч як би парадоксально це не звучало, але це дійсно одна з найчастіших причин переплати по лічильнику в українських реаліях. Якість газу протягом дня може коливатися в межах 10-15% від номінальної калорійності, що безпосередньо впливає на споживання палива газовим котлом. Наприклад в Європі давно вирішили проблему з неякісним газом на користь споживачів.
Постачальники природного газу відправляють споживачам докладні рахунки, в яких вказують в м3 спожиту кількість газу та теплоту згоряння. І все це разом визначає якість та кількість газу, яке потрібно оплатити. В Україні, на жаль, таких інструментів не існує, але це поки наше законодавство не буде врегульовано та кожен з нас не отримає можливість контролювати якість газу і не платити за повітря.


6 причина. Технічний стан котла і системи опалення
Саме відсутність регулярного обслуговування призводить до зниження ККД та неправильної роботи котла, а відповідно перевитрати газу. Теплообмінник котла повинен бути чистим від накипу, щоб якісно передавати тепло в систему опалення. Зверніться до сервісного фахівця, який зможе обслужити ваш газовий котел. Крім того, стара система опалення з великою кількістю теплоносія в трубах та в чавунних радіаторах витрачає значно більше газу, ніж сучасні опалювальні системи.


5 причина. Заповітрення системи опалення
Котел почав різко витрачати більше газу, при цьому, контури опалення радіаторів та/або водяної теплої підлоги почали нерівномірно прогріватися. Всьому виною - це наявність повітря в трубах, яке створює додатковий опір та збільшує витрату газу в котлі. Крани Маєвського на радіаторах та автоматичні повітровідвідники не дозволяють в повній мірі позбутися від розчиненого в теплоносії кисню, тому на допомогу приходить сепаратор повітря, докладніше дивіться по посиланню


4 причина. Погана циркуляція в системі опалення
Дана проблема дуже часто зустрічається на об'єктах з різних причин, наприклад, забитий фільтр в системі опалення. Наявність шламу, який гуляє по трубах ми описували в цій статті за посиланням.


Ще однією причиною поганої циркуляції може бути початкове заниження діаметрів труб - це втрати по довжині, а також місцеві втрати на запаяних з'єднаннях в поліпропіленових трубах та фітингах або завуження різьбових з'єднань. Все це збільшує навантаження насосного та котельного обладнання, що в свою чергу збільшує витрату енергоносіїв — газу та електроенергії.


3 причина. Часте тактування котла
Тактування газового котла — спеціальний термін теплотехніків. Він означає дуже часте вмикання та вимикання автоматики котла. Робота в такому режимі призводить до прискореного зносу газового пальника та інших внутрішніх вузлів, падіння ККД та, як наслідок, до збільшення споживання газу та скорочення терміну експлуатації вашого котла в цілому. Проблема ускладнилася ще й тим, що в сучасних системах в 3-4 рази менше обсяг води і тому частота вмикання/вимикання нагріву по температурі зворотки в котлі значно почастішала. В такому випадку, підключення кімнатного термостата або, як його ще називають, терморегулятора для котла, вкрай необхідна річ, як з точки зору продовження терміну служби котельного обладнання, так і з точки зору економії до 40% газу з кожної платіжки за опалення. Детальніше про ці незамінних пристроях дивіться в нашому відео за посиланням.


2 причина. Проблеми з утепленням


  


Можливо найочевидніша причина великої витрати газу та, в той же час, найбільш недооцінена. Тому що якісно утепливши фасад, дах, підлогу, поставивши енергозберігаючі склопакети, Ви гарантовано заощадите від 20 до 50% газу, без переробки системи опалення. Тому що інакше будемо далі витрачати отримане тепло та свої особисті гроші на обігрів вулиці та навколишнього середовища, навіть маючи новий конденсаційний газовий котел і систему водяного теплої підлоги.


1-а причина. Неправильний підбір теплової потужності системи опалення
Ми підійшли до найголовнішої причини всіх бід в опаленні газом — це неправильний теплорозрахунок, а вірніше повна його відсутність, підбір опалювальних приладів та котельного обладнання з великим запасом або навпаки з нестачею. Все це тягне за собою серйозні наслідки, у вигляді збільшення ваших витрат на експлуатацію такої системи, а спроби якось відрегулювати температуру на котлі тільки посилюють цю проблему, перетворюючи цю затію в танці з бубном. Тому якщо ви тільки будуєте будинок, то радимо почати для початку з чистого аркуша паперу А4, а краще відразу звернутися до фахівців, які врахують характеристики та особливості вашого будинку, допоможуть вибрати оптимальну конфігурацію системи опалення, тим самим заощадивши ваш час, нерви і гроші.


Ну а тепер, як і обіцяли, подарунок для наших передплатників, у яких площа будинку/квартири 100 і більше м2. Наші фахівці готові зробити теплотехнічний розрахунок для вас абсолютно безкоштовно. До того ж ми підготуємо монтажні схеми в електронному вигляді, по суті інструкцію для установки опалювальної системи, яка захистить Вас від помилок майстра при монтажі і заощадить до 30% ваших коштів на закупівлю матеріалів.


Тому пишіть в коментарях, кому це цікаво, і ми готові прямо зараз приступити до розрахунку Вашої нової системи опалення або продіагностувати існуючу для пошуку розумних рішень економії та поліпшення роботи опалювальної системи.


До наступних зустрічей в новихстаттях, друзі.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Топ-5 рейтинг газових одноконтурних котлів середнього класу
13.10.2021

Сьогодні ми звернемося в сторону середнього цінового сегмента під девізом: Комфорт доступний кожному.

Читати далі →
Топ-5 рейтинг газових котлів одноконтурних преміум класу
04.10.2021

Дана тема ґрунтується на тому, що коли ми будуємо будинок, то робимо це для поліпшення свого комфорту. Але ж важливим критерієм як...

Читати далі →
Знімає 55% проблем! Сепаратор повітря і шламу для опалення
15.09.2021

Якщо в опалювальній системі стравити не весь повітря, то ваші радіатори будуть шуміти і дратувати Вас під час сну.

Читати далі →
5 кроків на шляху до підбору системи розумний будинок Salus Smart Home
25.08.2021

Сучасний будинок - це розумний будинок. З цим твердженням не погодиться хіба що закоренілий ретроград.

Читати далі →
Який терморегулятор для котла вибрати? Топ 5 программаторов
20.10.2021

Настав черговий опалювальний сезон, а платити втридорога за опалення зовсім не охота. На щастя є простий та недорогий спосіб заоща...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!