Знімає 55% проблем! Сепаратор повітря і шламу для опалення


Якщо в опалювальній системі стравити не все повітря, то ваші радіатори будуть шуміти і дратувати Вас під час сну. Крім цього, в системі опалення накопичується сміття, яке якось потрібно діставати. Якщо це сміття не витягувати з системи, то з часом забиваються регулювальні крани та вузькі місця опалювальних радіаторів. Яке сміття запитаєте ви? Це така чорна або руда жижа, яка гуляє по трубах та створює великі проблеми з роками.
У цій статті ми поговоримо про пристрій, що на 55% мінімізує поломку Вашої системи опалення. Це сепаратор повітря і сепаратор шламу. Поїхали.
Якщо в центральному опаленні за справність роботи відповідають комунальні служби, то в приватному будинку відповідальність повністю лежить на плечах домовласника, причому за будь-якої несподіваної поломки і зупинці системи в опалювальний сезон, доведеться викликати майстра і платити за терміновий виїзд щоб усунути причину поломки системи. І чим старше Ваша опалювальна система, тим частіше виникають проблеми в її роботі.


Які проблеми найчастіше призводять до поломки в системах опалення?
Компанія British Gas, один з найбільших постачальників тепла в Європі, провела дослідження в Нідерландах на 9200 будинках та в Великобританії в 200 домогосподарствах. Після установки сепараторів повітря та сепараторів від компанії Spirotech, протягом 5 років проводилися тести, які показали, що кількість ремонтів знизилося на 55%, що заощадило компанії більшу частину бюджету на виїзди сервісних інженерів на усунення неполадок, адже обслуговування завжди входить у вартість 1 кВт тепла, за який платить клієнт за лічильником. Крім цього, знизилося споживання тепла до 13,4%, а це вже позитив для користувачів.


А тепер перейдемо до конкретних причин, які усувають сепаратори повітря і шламу:
  1. Звичайні воздухоотводчики (крани Маєвського, автоматичні воздухоотводчики) усувають тільки великі бульбашки повітря, які збираються у верхніх точках системи, а ось розчинине повітря циркулює по трубах та опалювальних приладів, створюючи шум і додатковий опір в системі та нерівномірного нагрівання.
  2. До того ж, наявність повітря в системі призводить до корозії металів, що знижує термін служби всіх металевих елементів, а саме: радіаторів опалення, циркуляційних насосів та теплообмінників опалювальних котлів.
  3. Що стосується сепаратора шламу, то наявність чорної або рудої рідини, під назвою шлам, призводить до виходу з ладу регулювальних вентилів, насосів, а також накопиченню бруду в вузьких місцях радіаторів та конвекторів.
  4. Як і у випадку з киснем, іржа та шлам, які "бродять" по трубах, створюють додатковий опір системі опалення, а також збільшення витрат тепла.
  5. В кінцевому підсумку наявність повітря та бруду призводять до несправності, а то і зовсім до зупинки роботи системи опалення.


Особливості роботи сепараторів повітря і шламу на опалення


  • Повітряний сепаратор встановлюється в будь-якому місці в прямому трубопроводі, а частіше біля котла або перед Гідрострілкою, тому встановлювати кілька автоматичних клапанів у верхній точці вже необов'язково.
  • Принцип роботи сепаратора шламу, який встановлюється перед котлом на зворотному трубопроводі дуже простий - вловлювати великий та мікроскопічний шлам зі всієї системи опалення, завдяки своїй внутрішній конструкції з вбудованим магнітом. І в будь-який момент, без зупинки системи, Ви зможете злити брудну рідину в відро або безпосередньо в каналізацію за допомогою кульового крана в нижній частині корпусу сепаратора.
  • Сепаратор повітря особливо необхідний якщо у вас встановлений водяна тепла підлога, який дуже часто завоздушується і через це нерівномірно або зовсім не прогрівається. Тому без цього пристрою вам точно не обійтися!
  • Існує комбінована версія сепаратора повітря і шламу, хоча ми рекомендуємо все таки встановлювати окремі вузли, тому що так ми будемо більш якісно виконувати і видалення мікробульбашок кисню з теплоносія та очищення від дрібного сміття і шламу.


Окупність сепаратора повітря і шламу для Вашої опалювальної системи.


Вище ми поділилися даними тесту від компанії British Gas, а тепер давайте на підставі цих досліджень розрахуємо термін окупності покупки сепараторів.

З урахуванням того, що економія тепла досягає до 13,4%, отримуємо наступні цифри:

3500 м3 споживає в середньому 25 кВт газовий котел за опалювальний сезон. Тариф за газ для населення в Україні фіксований до кінця 2021 року і становить 7,96 грн./М3.

0,134 х 3500 х 7,96 = 3744 грн. за рік при використанні сепараторів Spirotech (Нідерланди).


Сепаратор повітря Spirotech SpiroVent Air 3/4 "(AA075). Ціна від: 2945.60 грн.

Сепаратор шламу Spirotech SpiroTrap Dirt Universal MB3 3/4 "з магнітом (UE075WJ). Ціна від: 5028.80 грн.

Разом: комплект сепараторів Spirotech по прайсу буде коштувати 7974 грн.

Термін окупності вкладень: 7974/3744 = близько 2 років.


А тепер порахуємо для порівняння лінійку більш бюджетної версії сепараторів повітря і шламу від компанії Flamco (Нідерланди):


Сепаратор повітря Flamcovent Smart 3/4 "(30001). Ціна від: 1996.52 грн.

Сепаратор шламу Flamco Clean Smart 3/4 "(30021). Ціна від: 2060.82 грн.

Комбінований сепаратор повітря і шламу Flamcovent Clean Smart 3/4 (30041). Ціна від: 2680.35 грн.

Термін окупності пари сепараторів Flamco: 4057/3744 = близько 1 року.Термін окупності комбінованого сепаратора шламу і повітря Flamco: 2680/3744 = близько 8 місяців.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!