Каталог товарів
0
0
Каталог товарів

Як вибрати редуктор (регулятор) тиску води?

14/07/2021
9605
16 хвилин на читання
Зміст


Чи часто Ви потрапляли в ситуацію, в якій спокійно приймаєте душ в квартирі, а в цей момент натиск води в крані різко підвищився? Одна з причин подібного - це коливання тиску в центральній системі водопостачання від 2,5 до 7 бар в залежності від часу доби а в пікові періоди навіть до 10 бар. Погодьтеся, це неприємно і досить незручно. Особливо коли це відбувається постійно.

І щоб уникнути такої проблеми існує відмінне і недороге рішення - редуктор тиску води.

Чи часто Ви потрапляли в ситуацію, в якій спокійно приймаєте душ в квартирі, а в цей момент натиск води в крані різко підвищився? Одна з причин подібного - це коливання тиску в центральній системі водопостачання від 2,5 до 7 бар в залежності від часу доби а в пікові періоди навіть до 10 бар. Погодьтеся, це неприємно і досить незручно. Особливо коли це відбувається постійно.І щоб уникнути такої проблеми існує відмінне і недороге рішення - редуктор тиску води.Принцип його роботи досить простий, але завдання, яке він виконує допомагає знизити тиск води в системі водопостачання квартири або в приватному будинку до необхідного значення і підтримувати його, як правило це 3 бари. Для стабільного тиску потрібно встановлювати 2 редуктора на воду (якщо у Вас 2 вхідні точки, холодна і гаряча вода) і 1 редуктор якщо у Вас автономний нагрів гарячої води з одною вхідною точкою водопостачання.Трохи про технічні складових регулятора тиску води - фото №1

Принцип його роботи досить простий, але завдання, яке він виконує допомагає знизити тиск води в системі водопостачання квартири або в приватному будинку до необхідного значення і підтримувати його, як правило це 3 бари. Для стабільного тиску потрібно встановлювати 2 редуктора на воду (якщо у Вас 2 вхідні точки, холодна і гаряча вода) і 1 редуктор якщо у Вас автономний нагрів гарячої води з одною вхідною точкою водопостачання.

Трохи про технічні складових регулятора тиску води

Завдання редуктора води знизити тиск у вхідному точці системи водопостачання, тим самим збалансувати тиск холодної та гарячої води в усій квартирі або приватному будинку. Після установки редуктора тиску води проблема з різкими стрибками тиску пропаде, а відповідно Вам буде комфортніше користуватися водопостачанням у Вашій оселі.

Чи часто Ви потрапляли в ситуацію, в якій спокійно приймаєте душ в квартирі, а в цей момент натиск води в крані різко підвищився? Одна з причин подібного - це коливання тиску в центральній системі водопостачання від 2,5 до 7 бар в залежності від часу доби а в пікові періоди навіть до 10 бар. Погодьтеся, це неприємно і досить незручно. Особливо коли це відбувається постійно.І щоб уникнути такої проблеми існує відмінне і недороге рішення - редуктор тиску води.Принцип його роботи досить простий, але завдання, яке він виконує допомагає знизити тиск води в системі водопостачання квартири або в приватному будинку до необхідного значення і підтримувати його, як правило це 3 бари. Для стабільного тиску потрібно встановлювати 2 редуктора на воду (якщо у Вас 2 вхідні точки, холодна і гаряча вода) і 1 редуктор якщо у Вас автономний нагрів гарячої води з одною вхідною точкою водопостачання.Трохи про технічні складових регулятора тиску води - фото №2

Наведемо приклад роботи коли регулятор тиску не встановлено

При вимірі тиску в квартирі, в якій центральне водопостачання, манометр показав тиск 7 бар. Для квартири це дуже багато, чим більше тиск в системі, тим більша ймовірність виходу з ладу складових елементів, а саме: картриджів в змішувачах, водонагрівачів (бойлерів), фільтрів і тд. Після установки редуктора води і правильної його настройки, в квартирі тиск в системі водопостачання став стабільно 3 бари, якого достатньо для комфортного користування сантехприладами і захисту їх від поломки.

Чи часто Ви потрапляли в ситуацію, в якій спокійно приймаєте душ в квартирі, а в цей момент натиск води в крані різко підвищився? Одна з причин подібного - це коливання тиску в центральній системі водопостачання від 2,5 до 7 бар в залежності від часу доби а в пікові періоди навіть до 10 бар. Погодьтеся, це неприємно і досить незручно. Особливо коли це відбувається постійно.І щоб уникнути такої проблеми існує відмінне і недороге рішення - редуктор тиску води.Принцип його роботи досить простий, але завдання, яке він виконує допомагає знизити тиск води в системі водопостачання квартири або в приватному будинку до необхідного значення і підтримувати його, як правило це 3 бари. Для стабільного тиску потрібно встановлювати 2 редуктора на воду (якщо у Вас 2 вхідні точки, холодна і гаряча вода) і 1 редуктор якщо у Вас автономний нагрів гарячої води з одною вхідною точкою водопостачання.Трохи про технічні складових регулятора тиску води - фото №3

У центральній системі водопостачання постійно змінюється тиск, а редуктор вирівнює його до необхідного рівня, який ми встановили при налаштуванні. Все це відбувається завдяки пружині, яка встановлена ​​усередині регулятора тиску води, яка компенсує або перегороджує вхідний поток води в регулятор.

Який же він буває, цей регулятор тиску води?

Всі вони відрізняються по виробнику, формам, матеріалу корпусу і багатьом іншим параметрам. І в той же час, є одна принципова відмінність в їх конструкції.

Редуктори тиску води діляться на 2 види:

  • Мембранний редуктор тиску води;
  • Редуктор для води поршневий;

Розглянемо детальніше принцип роботи і відмінності мембранного редуктора тиску від поршневого.

Мембранний редуктор тиску води

Мембранний редуктор тиску води

Мембрана, яка встановлена ​​в редукторі, регулюється пружиною. Саме мембрана відповідає за кількість прохідного об'єму води, тим самим регулюючи тиск. До того ж конструкція мембранного редуктора тиску води зроблена так, що під мембрану (де встановлений механізм з пружиною) не потрапляє вода та відповідно цей механізм працює довше.

У побуті мембранні редуктори зайняли основне місце. Вони практичні, довше служать та прості в обслуговуванні. Хоч і по ціновій категорії трохи дорожче, все ж більшість вибирають даний вид редуктора на воду.

Також бувають редуктор тиску з фільтром для гарячого та окремо для холодного водопостачання, редуктор тиску води з манометром в комплекті та іншими варіантами для зручності підключення.

Що стосується редуктора тиску з фільтром, то хочеться зробити акцент на тому, що для холодної води в таких редукторах тиску, колба з фільтра в комплекті з нержавіючої сіткою виконана з міцного пластикового матеріалу. Для гарячої води, колби фільтрів виготовляються з латуні. Тому перед тим як обрати регулятор на воду з фільтром звертайте увагу який варіант вам потрібен, на холодну або на гарячу воду. Такий тип редуктора потрібно очищати 1 раз в 6 міс. Перекриваємо всі крани, зливаємо воду з редуктора, потім відкручуємо колбу і дістаємо сітку, що фільтрує для промивання звичайною проточною водою. Далі промити під струменем води внутрішню частину фільтруючого елемента. Потім збираємо все на місце у зворотному порядку.

Комплектація мембранних редукторів тиску

Деякі виробники комплектують регулятори води американками, прокладками, ключем для зняття колби і заглушками для манометра, як наприклад Фільтр з редуктором Honeywell FK06-1/2АА на холодну воду або Honeywell FK06-1/2AАМ на гарячу воду. Або редуктори Caleffi в комплекті мають тільки інструкцію.

Редуктор для води поршневий

Редуктор для води поршневий

Принцип роботи поршневого редуктора схожий з мембранним. Тільки за кількість пропускного обсягу води відповідає поршень, у якого встановлені 2 ущільнюючих кільця, саме вони є слабким місцем поршневого редуктора. Згодом у поршневих редукторів кільця ущільнювачів зношуються і втрачають свої властивості. Тим самим пропускаючи воду в місце установки регулюючого механізму з пружиною. Як наслідок в цьому місці метал піддається корозії та редуктор перестає працювати на 100%, а потім і зовсім виходить з ладу.

Поршневі редуктори простіше в своїй конструкції, та й коштують вони дешевше, а ось по компактності габаритів значно виграють у мембранних редукторів.

Комплектація поршневих редукторів

У комплект поршневого редуктора як правило нічого не входить. Деякі виробники комплектують редуктор інструкцією, а деякі надають редуктори навіть без упаковки.

Переваги мембранних редукторів тиску води від поршневих


  1. Точність і стабільність підтримки необхідного тиску;
  2. Довговічність, за рахунок більш надійної конструкції;
  3. Робота в не ідеально чистій воді. Одна з основних причин поломки поршневих редукторів - це залипання робочого механізму в забрудненій воді. Тому важливо перед поршневою версією поставити фільтр грубої очистки. А ось мембрана не так схильна до залипання, плюс до цього дорожчий редуктор має в конструкції вбудований фільтр;
  4. Робота як в статиці так і в динаміці. Детальніше про це нижче.

Редуктор тиску води регулювання

У різних виробників редуктора на воду є свої методи для установки необхідного нам тиску. Як правило методом прокрутки кришки ми регулюємо тиск. У деяких виробників для настройки необхідно зняти захисний ковпачок і виставляти тиск викруткою, а є і такі регулятори води, у яких потрібно спочатку повернути гвинт на верхньому ковпачку а потім повернути ковпачок з відмітками на необхідне нам тиск, тим самим спрощуючи настройку. Із заводу практично всі редуктори налаштовані на 3 бари.

Існує 2 види тиску системи водопостачання:

  • Динамічне;
  • Статична.

Не будемо описувати науковими термінами дані види тиску, а розповімо більш зрозумілими словами.

Динамічний режим тиску - це коли вода тече по трубах в системі водопостачання (всі крани і змішувачі відкриті).

Статичний режим тиску - коли вода стоїть на місці (всі крани і змішувачі прикриті).

Мембранні редуктори можуть витримувати як динамічне так і статичний тиск. А ось поршневі редуктори тиску води витримують тільки динамічний тиск.

При виборі редуктора варто оцінити ситуацію і приблизно розуміти, де ми збираємося встановити редуктор води. Чи вистачить місця для установки мембранного редуктора. Якщо немає, то дивимося поршневий.

Якщо нам необхідно очищати воду від окалин і місце установки для редуктора дозволяє, то вибираємо мембранний з фільтром. Якщо є впевненість, що вода, яка подається на редуктор чиста, то дивимося в сторону мембранного редуктора без фільтра.

Де ж встановити регулятор тиску води?

Є багато корисних статей, в ютубі і на просторах інтернету з приводу місця установки редуктора. Тут користувачі, теоретики, практики і монтажники в області сантехніки поділилися на 2 групи.

1-я говорить, що редуктор тиску на воду потрібно встановлювати перед лічильником води, щоб уникнути поломки лічильника і запобігти запотівання оглядового вікна на лічильнику. Це обумовлюється тим, що при високому тиску прокладки лічильника можуть не витримати і відповідно вода потрапляє всередину.

2-я група говорить що правильніше встановлювати редуктор води після лічильника, посилаючись на інформацію яку публікують в інтернеті і на схеми підключення, які також рекомендують виробники лічильників і проектувальники при зведенні будинків. Але крім як рекомендаційний характер ці схеми більше не носять.

З точки зору коректності роботи системи, обидва варіанти вірні, а ось з боку комунальних служб можуть виникнути питання з пломбуванням лічильника. Вибір залишається за Вами, якщо монтаж будете здійснювати самостійно. Або за фахівцем, який буде монтувати редуктор на воду (спираючись на свій досвід в подібних монтажних роботах).

А Ви як вважаєте, який з варіантів правильний?

Напишіть в коментарях який варіант правильніше і чому.

Гідроудар. Чи варто його боятися при встановленому регуляторі на воду?

Гідроудар. Чи варто його боятися при встановленому регуляторі на воду?

У багатоквартирних будинках є таке поняття в системі водопостачання як гідроудар. Простими словами, це різкий і високий стрибок тиску в системі водопостачання. Це відбувається як правило вночі, після прочищення і запуску центрального водопостачання, але є і багато інших чинників створюють гідравлічний удар. При гідроудару складові системи водопостачання в квартирі можуть вийти з ладу і дати протікання, тому що в момент гідроудару тиск може підскочити від 15 бар і вище, залежно від умов виникнення гідравлічного удару.

Редуктор тиску води не врятує Вас від такої біди. Тому в рішенні даного завдання Вам на допомогу прийде амортизатор гідравлічного удару, який на всі 100% справляється зі своїм завданням.

Чи потрібно встановлювати редуктор тиску для бойлера?

Забігаючи наперед, відповімо на це питання-однозначно потрібно! Вже перевірено на нашому особистому досвіді продажів і монтажу трубопровідної арматури в сантехнічної сфері.

Для захисту водонагрівача від протікання радимо встановити редуктор тиску для бойлера, і в подальшому у вас не виникне проблем з його гарантійним обслуговуванням. До слова сказати, виробники водонагрівачів також рекомендують встановлювати редуктор тиску води для бойлера, в іншому випадку сервісні центри не приймуть бойлер на гарантійний ремонт або сезонне обслуговування. Професійні монтажники завжди встановлюють редуктор тиску води для бойлера, щоб знизити входить тиск води, тим самим продовжуючи термін служби вашого водонагрівача.

Неправильний монтаж редуктора для бойлера може привести до сумних наслідків. Тому радимо звертатися до професіоналів щоб уникнути неправильної установки редуктора.

Важливим фактом є тиск в баку. Як відомо, вода при нагріванні розширюється, а при охолодженні стискається. Так відбувається і в баку при працюючому водонагрівачі. По хорошому, потрібно встановлювати розширювальний бак в обсязі близько 10% від обсягу водонагрівача, який компенсує розширення води і надмірний тиск в баку. Дуже часто установку розширювального бака просто не враховують і в обв'язки запобіжний клапан зі зворотним клапаном, який йде в комплекті з кожним бойлером. На жаль, вбудовані зворотні клапана часто не спрацьовують, пропускаючи зворотне тиск по трубі холодного водопостачання, яке підвищує тиск на редукторі і інших сантехприборів. До речі, це один з найбільш популярних міфів про те, що редуктор некоректно працює в комбінації з ємнісним водонагрівачем. Тому обов'язково встановлюйте окремий зворотний клапан на вході в бойлер або купуйте групу безпеки з вбудованим зворотним клапаном. Детальніше запитуйте у наших консультантів.

А на цій прекрасній ноті ми підійшли до завершення нашого випуску.

Пишіть в коментах що ми не встигли розповісти. Ми завжди раді бути Вам корисні. До скорої зустрічі друзі, до побачення.

Рекомендовані товари
Код: 7660
Редуктор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D04FM-1/2A Редуктор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D04FM-1/2A
7 відгуків
3
3
4
25
В наявності
Код: 7686
Топ продаж
Регулятор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D06F-3/4A на холодну воду Регулятор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D06F-3/4A на холодну воду
1 відгук
3
3
4
25
В наявності
Код: 7661
Редуктор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D04FM-3/4A Редуктор тиску води мембранний Honeywell Resideo Braukmann D04FM-3/4A
11 відгуків
3
3
4
25
В наявності
Код: 7340
Топ продаж
Фільтр з редуктором Honeywell Resideo Braukmann FK06-1/2AA на холодну воду Фільтр з редуктором Honeywell Resideo Braukmann FK06-1/2AA на холодну воду
6 відгуків
3
3
4
25
Готово до відправки
Код: 81926
Редуктор тиску води мембранний Caleffi 1/2 40 ° C (533441) Редуктор тиску води мембранний Caleffi 1/2 40 ° C (533441)
6 відгуків
3
3
4
25
В наявності
Код: 85149
Амортизатор гідравлічного удару Caleffi Antishock 1/2 (525040) Амортизатор гідравлічного удару Caleffi Antishock 1/2 (525040)
11 відгуків
5
5
7
25
В наявності
Замовити консультацію
Схожі статті
Фото При покупці бойлерів Bandini редуктор Itap в подарунок!
18/09/2018
938
0 хв
При покупці бойлерів Bandini редуктор Itap в подарунок!
Купи бойлер і отримай редуктор в подарунок.
Читати більше
Ви можете звернутися до наших експертів за допомогою
Замовити консультацію
Коментарі
Коментарів немає
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!