Опалення та ГВП для дачі або гостьового будинку


Напередодні новорічних свят та різдвяних канікул, а також виїздів на дачі, варто замислитися про можливі варіанти опалення цих місць. Звичайно, наявність печі, а тим більше системи опалення, вирішить багато питань, проте якщо Ви міркуєте про це тільки зараз, то варто вдатися до варіантів, які не вимагають монтажу димоходу та інших складних маніпуляцій.


До речі, якщо Ви їдете до друзів, які мають систему опалення на основі газового або електричного котла, то як подарунок можете подарувати їм кімнатний термостат для керування котлом. Це буде справді потрібний та максимально несподіваний сюрприз.


Для початку обговоримо варіанти опалення
Навіть якщо врахувати, що у Вас є піч, осередок або камін, ми все одно рекомендуємо Вам подумати про альтернативні варіанти опалення, тому що контролювати вогонь за умови всеосяжної святкової ейфорії проблематично та небезпечно.
Найпростішим варіантом є встановлення електричних конвекторів, які Ви можете привезти із собою та швидко встановити там, де Вам це необхідно. Все що Вам потрібне для цього варіанту — наявність електрики та достатньої кількості розеток. Рекомендуємо розглядати саме конвектори, а не масляні обігрівачі, щоб уникнути всіх можливих варіантів займання. На перспективу можна вибирати не бюджетні конвектори для подальшого використання в міській квартирі в міжсезоння. При електричній потужності 2 кВт конвектор виробляє приблизно 2 кВт тепла, тобто коефіцієнт дорівнює 1.
Було б нечесно не згадати інфрачервоні обігрівачі, але у випадку з ними потрібне грамотне інженерне рішення та правильний монтаж. Інакше обігрів буде не комфортним, та Ви дарма витратите гроші. У сучасних реаліях ці обігрівачі мають коефіцієнт ефективності 1.2—1.3, тобто допомагають економити електрику та при цьому, не займають простір на підлозі.
Однак, на наш погляд, найперспективнішим варіантом є опалення кондиціонером. Так, це далеко не найпростіший варіант і точно не бюджетний, але задумайтеся, крім обігріву, кондиціонер можна використовувати і влітку, коли Ви приїдете на шашлики або просто відпочити там, де плануєте святкувати. У більшості сучасних моделей є управління через інтернет, а значить у перспективі Ви зможете керувати установкою віддалено та завчасно включати на нагрівання або охолодження. До того ж, ефективність такого варіанту в кілька разів економічніша, адже навіть у бюджетних інверторів з функцією роботи в -20 — SCOP (сезонний коефіцієнт продуктивності системи в режимі нагріву) дорівнює 3,5 а це означає, що на один використаний кіловат електрики вони видають 3-3,5 кВт тепла. Погодьтеся, чудова економія, а як ми вже пам'ятаємо, заощадив — значить заробив.


ГВП (гаряче водопостачання)
Крім необхідності в теплі на святах, важливо наявність гарячої води (необхідно овочі помити, ніж сполоснути, руки після готування теж помити хочеться) і ось на наш погляд оптимальні варіанти:
1. Найраціональнішим варіантом є встановлення електричного бойлера:

  • Споживання електроенергії — невелике від 1,5 до 2 кВт;
  • Достатній об'єм готової гарячої води за умови правильного вибору приладу;
  • Відносно простий монтаж.


Знову ж таки, при виборі сучасних моделей можна керувати бойлером віддалено. Напевно єдиним мінусом бойлера є необхідність зливати з нього воду на зиму, тому що за відсутності постійного опалення вода в ньому, звичайно ж замерзне, ну або на її нагрівання піде занадто багато електроенергії.
2. Другим варіантом є проточний водонагрівач

З плюсів відзначимо:

  • Він компактніший;
  • На зиму потрібно злити набагато менше води, ніж із бойлера;
  • Займає менше місця.


Однак для більш-менш нормальний об'єм гарячої води, що видається за хвилину, необхідна електрична потужність в 6 та більше кВт, що чимало, тим більше за умови, що крім нагріву води Вам буде необхідно опалення, освітлення та інші електричні прилади.


Це лише кілька варіантів обігріву приміщень та отримання гарячої води. Якщо у Вас є свої ідеї, то наші менеджери будуть раді допомогти Вам у підборі необхідного обладнання. Пишіть Ваші запитання та думки у коментарях на цю тему і не тільки.


Ми ж вітаємо Вас з наступаючим Новим Роком, бажаємо Вам успішного завершення наступного року і тільки нових та щасливих звершень у майбутньому. Нехай у Ваших будинках панує тепло не лише від радіаторів та теплої підлоги, а й від Ваших близьких, які зібралися за Вашим столом!

З Новим Роком!


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Монтаж опалення. Перші 3 кроки до бажаного
22.12.2021

Сьогодні ми розповімо, що робити, якщо Ви задумалися про необхідність заміни або створення нової системи опалення. Ось перші кроки...

Читати далі →
Одноконтурний або двоконтурний газовий котел
16.12.2021

Щодня консультуючи Вас щодо придбання котла в будинок, квартиру або офіс, ми стикаємося з одним і тим же питанням: Який газовий ко...

Читати далі →
Як вибрати термоголовки на батарею? Терморегулятори для радіатора
09.12.2021

Зараз за комфортний мікроклімат у квартирі відповідає опалювальний прилад – радіатор чи конвектор. Гарячий теплоносій подається в ...

Читати далі →
Електричні котли Дніпро серії Євро, Міні з насосом та без
01.12.2021

Опалювальний сезон вже почався, газ підводити не плануєте, а котел на систему опалення досі не купили? Не біда! Адже недорогим і ш...

Читати далі →
Автоматика для водяної теплої підлоги. 8 кроків підбору систем
25.11.2021

У попередній статті ми торкнулися теми автоматики для теплої підлоги, а сьогодні ми пройдемо 8 кроків для її підбору. Поїхали!

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!