Монтаж опалення. Перші 3 кроки до бажаного


Вітаємо Вас на нашому каналі. 


Сьогодні ми розповімо, що робити, якщо Ви задумалися про необхідність заміни або створення нової системи опалення. Ось перші кроки, які Вам необхідно пройти по порядку, і ми із задоволенням станемо Вашими провідниками.


1-й крок. Визначтеся з енергоносієм


   


Тверде паливо – дрова, брикет, вугілля, пелети. Все це чудово, але потрібно пам'ятати, що в такому випадку необхідно досить часто додавати паливо, чистити теплообмінник кілька разів на тиждень. Більше того, монтаж опалення, а точніше обв'язка котла, необхідна металом: зварний метал (потрібний хороший зварювальник), мідь під пайку (надто досвідчений монтажник запросить пристойний прайс за свої роботи), пресові метали - мідь, нержавіюча сталь, оцинковка (набагато простіше в монтажі , але дорожче). До того ж, будь-який твердопаливний котел — це по суті контрольоване багаття, тому для того щоб себе убезпечити необхідні буферна ємність, контур охолодження та обов'язково правильно підібрані розширювальний бак та група безпеки.
Електроенергія - можна зупинитися на звичайному електрокотлі, в такому випадку Вам немає необхідності контролювати рівень палива, але є інший нюанс - недостатня кількість електрики, тобто виділеної потужності, яку можуть надати недостатньо для опалення Вашого будинку, а слід не забувати, що в сучасному будинку дуже багато інших приладів: холодильник, варильна панель, духова шафа, мікрохвильова піч і багато іншого. З огляду на все це можна розглянути тепловий насос як джерело тепла, яке завдяки спеціальній конструкції та використанню різниць температур виробляє в кілька разів більше тепла з такої ж кількості електроенергії. При монтажі котельні з обома варіантами можна використовувати як метали, так і полімери.
Природний газ - найпростіше та бюджетне рішення після електричного котла, простий у підборі та експлуатації. Залишається визначитися як гріти воду — другим контуром або бойлером непрямого нагріву. У процесі обв'язки можна використовувати різні варіації трубопровідних систем.
Комбінування твердого палива та електроенергії — варіант використання цих двох енергоносіїв, що має ряд плюсів. Розігрів та експлуатація такої системи коли Ви вдома здійснюється на твердому паливі, а ось уночі і коли Вас немає вдома – можна використовувати електричний котел. У разі використання теплового насоса – твердопаливний котел швидше буде необхідний на сильні холоди та для швидкого прогріву системи або за допомогою електрокотла або вбудованих електротенів теплового насоса.


2-й крок. Вибрати варіант системи опалення
Радіаторне, воно ж високотемпературне опалення - класичний і зрозумілий за підбором варіант, з різними варіаціями обв'язки: двотрубної, променевої та більш раритетної однотрубної. До цього виду опалювальних приладів, крім класичних чавунних, алюмінієвих, біметалічних та сталевих радіаторів, також можна віднести різного виду конвектори (внутріпідлогові та підлогові). У разі необхідності прихованого розведення ми рекомендуємо використовувати зшитий поліетилен або металопластикові труби. Як варіанти обв'язки рекомендуємо придивитися до двотрубної та променевої системи. Останні роки особливої ​​популярності набула променева розводка, завдяки якій можна: 1) легко контролювати необхідні протоки на кожен радіатор; 2) проводити роботи на окремо взятому приладі, не відключаючи всю систему опалення. 3) позбутися трійників та з'єднань у прихованій прокладці трубопроводів, що зменшує ймовірність помилки монтажника, а також ризик протікання з'єднань у бетоні.
Підлогове опалення, воно ж тепла підлога - більш сучасна система опалення, що дає більший комфорт у порівнянні з радіаторним типом. Розрахувати її інженеру-теплотехніку так само не складно, як і радіаторну систему. Але залежно від типу покриття, тепловіддача теплої підлоги змінюється: плитка дозволяє отримати максимальну тепловіддачу, а ось різні види ламінатів, вінілові підлоги та паркетна дошка мають обмеження. Варто враховувати деякі нюанси використання теплої підлоги у спальнях. У цих випадках ми однозначно рекомендуємо встановлювати датчики температури підлоги, щоб не перегрівати поверхню і мати можливість знизити її, коли йдемо спати. У разі вибору теплої підлоги, однозначно використовуйте зшитий поліетилен, особливо якщо монтуватимете самі, адже його складніше пошкодити в процесі монтажу.
Два вищезгадані варіанти можна легко поєднувати в одній системі, наприклад, у всіх кімнатах загального користування та санвузлах. Монтується тепла підлога, а в спальнях вже встановлюється радіатор. Якщо в приміщенні багато вікон, то в такому випадку під ними можна встановити внутрішньопідлогові конвектори. У разі поєднання двох систем, необхідно врахувати правильну обв'язку котельні, різних температурних режимів і багато іншого, про що ми розповімо в майбутніх випусках.


3-й крок. Визначитись з автоматизацією системи опалення
Комфортна система опалення - це правильна автоматизація. І на третьому етапі необхідно дійти розуміння того, як саме ви хочете автоматизувати свою систему. На цю тему ми багато розповідали у своїх попередніх статтях, але якщо двома словами, то:


  • З радіаторним опаленням можна використовувати простий термостат на котел. Хоч це і не точне регулювання в кімнатах, але використовуючи радіаторні термоголовки, можна настроїти температуру в кімнатах індивідуальніше.
  • У випадку з теплими підлогами для 3-х і більше приміщень, однозначно необхідне регулювання по зонах та увімкнення/вимкнення котла.
  • Ну і звичайно, в ідеалі - це використання різних варіантів розумного будинку.


Як бачите, перші три кроки не найскладніші, але краще робити їх у супроводі професіоналів. Тому звертайтеся до наших кваліфікованих менеджерів, і обов'язково використовуйте цей купон зі знижкою при оформленні замовлення через кошик.


Задавайте Ваші запитання у коментарях під цим відео. Підписуйтесь на наш канал, якщо ще не підписано, ставте лайки. А ми завжди раді Вам бути корисними, до швидкої зустрічі друзі.Коментарі
Додати коментар
Erick! 22.12.2021

Якщо вже є система опалення теплими полами, за допомогою електрокотла Тенко 12кВт, які є варіанти твердопаливних котлів з "водяною сорочкою", невеликої височини?

Эксперт "Теплорадость" 10.02.2022

готові підсказати вам. напишіть будь ласка запит нам на емейл info@teploradost.com.ua

Похожие записи
Автоматика для водяної теплої підлоги. 8 кроків підбору систем
25.11.2021

У попередній статті ми торкнулися теми автоматики для теплої підлоги, а сьогодні ми пройдемо 8 кроків для її підбору. Поїхали!

Читати далі →
Управління теплою підлогою. Автоматика для водяної теплої підлоги
18.11.2021

Існує міф серед наших потенційних клієнтів, що достатньо налаштувати температуру на змішувальному вузлі гребінки і на цьому керува...

Читати далі →
Як вибрати термоголовки на батарею? Терморегулятори для радіатора
09.12.2021

Зараз за комфортний мікроклімат у квартирі відповідає опалювальний прилад – радіатор чи конвектор. Гарячий теплоносій подається в ...

Читати далі →
Топ-5 рейтинг газових одноконтурних котлів середнього класу
13.10.2021

Сьогодні ми звернемося в сторону середнього цінового сегмента під девізом: Комфорт доступний кожному.

Читати далі →
Топ-5 рейтинг газових котлів одноконтурних преміум класу
04.10.2021

Дана тема ґрунтується на тому, що коли ми будуємо будинок, то робимо це для поліпшення свого комфорту. Але ж важливим критерієм як...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!