Каталог товарів
0
0
0
Каталог товарів

Автоматика для водяної теплої підлоги. 8 кроків підбору систем

25/11/2021
3135
Зміст


 

У попередній статті ми торкнулися теми автоматики для теплої підлоги, а сьогодні ми пройдемо 8 кроків для її підбору. Поїхали!

 

Привіт, з вами як завжди канал Теплорадість. Ми підготували покроковий алгоритм підбору автоматики підлогового опалення для того, щоб мінімізувати помилку при виборі, а також визначити оптимальну комплектацію для себе. А поки підпишись на наш канал і рухаємося далі!

 


 

 

Нагадаємо з яких елементів складається автоматика для водяної теплої підлоги:

 

  1. Кімнатні термостати (терморегулятори);
  2. Термоприводи для розподільчого колектора теплої підлоги;
  3. Центр комутації (клемна колодка) з окремим або вбудованим модулем керування котлом/насосом;
  4. Інтернет-шлюз (для систем із можливістю керування через інтернет).

 

 

8 кроків підбору автоматики для теплої підлоги?

 

Поговоримо докладніше про те, як грамотно підібрати автоматику водяної теплої підлоги. Важливо суворо дотримуватись послідовності 8 кроків, щоб нічого не пропустити, тому що ціна помилки дуже висока.
 

 

1-й крок. Чи планується управління системою зонального опалення через інтернет?

 


 

 

Це перше питання, яке ми ставимо нашим замовникам перш, ніж підібрати автоматику для зонального опалення, тому що тип та наступна комплектація залежатимуть саме від наявності або відсутності можливості керувати системою через смартфон.

 

2-й крок. Враховуємо, на якому етапі ремонту знаходиться ваш об'єкт (чорнове або чистове оздоблення), а також готовність до підключення автоматики.

 


 

 

Відповідь на це питання безпосередньо впливатиме на тип управління: дротовий або бездротовий варіант вибрати, а також чи є можливість автоматизації існуючої системи опалення.

 

Розглянемо 3 можливі сценарії під час вибору автоматики для зонального (покімнатного) регулювання:

1-й сценарій. Будинок на стадії чорнового оздоблення і є можливість прокласти кабель до місць передбачуваної установки терморегуляторів. Стяжка підлоги залита чи ще ні? Якщо ні, то буде можливість закласти датчики теплої підлоги у кожній кімнаті. Це дозволить створити додатковий комфорт, наприклад, включати нагрів контуру не тільки при зниженні температури повітря, але і при остиганні поверхні підлоги та з метою захисту від перегріву (актуально для ламінату та паркетної дошки). Варіанти вибору автоматики, у такому разі, просто безмежні.

2-й сценарій. Вже виконане чистове оздоблення та немає можливості прокладання електрокабелів по кімнатах. У цьому випадку необхідна бездротова автоматика.

3-й сценарій. Не влаштовує робота кімнатних термостатів із кількох причин: а) поломка існуючих терморегуляторів; б) потрібна заміна через невідповідний алгоритм роботи - гістерезису, який більше підходить для безінерційних систем, таких як радіатори опалення. Необхідна заміна на кімнатні термостати із системою ШІМ або TPI (докладніше про це читайте у попередній статті); в) бажання керувати температурою віддалено через смартфон. Для цього існує комплект для модернізації старої автоматики без глобальної переробки.

 

3-й крок. Визначаємо кількість колекторів (гребінок) теплої підлоги.

 


 

 

Яка кількість розподільчих колекторів у будинку? Залежить від опалювальної площі та кількості контурів. Кількість гребінок часто відповідає кількості центрів комутації, які об'єднують кімнатні термостати та термоприводи в одну систему.

 

4-й крок. Яка кількість зон регулювання (кімнат), що належать до розподільчого колектора?

 


 

 

У яких приміщеннях заплановано зональний контроль температури? Кількість зон регулювання дорівнює кількості кімнатних термостатів (терморегуляторів).

 

5-й крок. Яка кількість контурів на кожному колекторі?

 

 


 

 

В ідеалі кількість контурів на гребінці дорівнює кількості термоприводів, але це за умови, що всі контури плануємо задіяти в зональному регулюванні. Розподільні колектори бувають від 2 до 12 контурів. Важливо перевірити тип клапанів на зворотній лінії гребінки, адже від того, це будуть термостатичні клапани або прості механічні вентилі, впливає на можливість підключення термоприводів на кожен контур. Зрештою, витівка з автоматикою може виявитися марною. Або доведеться зливати весь теплоносій у системі водяної теплої підлоги, щоб замінити відсікаючі клапани на звороті гребінки на термостатичні.

 

6-й крок. Які додаткові споживачі тепла у системі опалення?

 


 

 

У вашій системі опалення крім водяної теплої підлоги є ще додаткові прилади: опалювальні радіатори, внутрішньопідлогові конвектори, електроприлади тощо, якими ви плануєте керувати? Якщо так, то є можливість об'єднати всіх споживачів у єдину систему та керувати як локально кожним пристроєм, так і віддалено за допомогою мобільного додатка у смартфоні.

 

7-й крок. Ваша система потребує бездротового керування опалювальним котлом?

 


 

 

У центрі комутації є функція керування котлом – це окрема клема із сухим контактом. Для підключення необхідно з'єднати двожильний кабель від комутаційного блоку на плату котла. При відключенні нагрівання на контурах гребінки котел отримає автоматичний сигнал на вимкнення, щоб уникнути холостого ходу. Але якщо у вас в системі ще й радіатори, конвектори і т.д., то рекомендуємо встановити бездротовий модуль керування котлом, який вимкне нагрівання котла за відсутності запиту на тепло від усіх споживачів, та включить нагрівання котла, коли хоча б один опалювальний прилад ( контур теплої підлоги, радіатор і т.д.) вимагатиме опалення.

 

8-й крок. Підбір необхідних елементів керування: кімнатних термостатів (терморегуляторів), центрів комутації, термоприводів тощо.

 

А тепер настав час підібрати ідеальну комплектацію автоматики саме для вас.

На стадії чорнового оздоблення і до заливки стяжки вибір безмежний. Це може бути як бюджетне рішення з провідним керуванням 

 


 

 

так і бездротове керування

 


 

 

з можливістю віддаленого контролю через інтернет. Розглянемо основні елементи автоматики теплої водяної підлоги:

 

  • Для провідної автоматики вибираємо центр комутації Salus KL08NSB, до якого необхідно підвести кабель від кожного кімнатного термостата та термоприводу на гребінці. Для бездротового керування необхідний блок Salus KL08RF, на який приєднуються тільки кабелі від термоприводів, а терморегулятори зв'язуються з комутаційним блоком по радіозв'язку. Це значно спрощує монтаж, а також додає функцію віддаленого керування через інтернет при доукомплектації інтернет-шлюзом UGE600.
  • Вибір терморегуляторів дуже широкий, починаючи від простих механічних серії HTR і закінчуючи сенсорним бездротовим ультратонким програматором з живленням від акумулятора і вбудованим датчиком вологості Quantum SQ610RF. Для модернізації провідної системи опалення підлоги з метою віддаленого управління теплою підлогою не потрібно змінювати центр комутації - достатньо замінити старі кімнатні термостати на Quantum SQ610 та підключити до вашого роутера інтернет-шлюзо UGE600. Потім встановлюємо мобільний додаток на смартфон Salus Smart Home і вуаля – ваша стара система перетворюється на розумний будинок.
  • Виконавчі механізми на гребінці можуть бути як прості класичні термоприводи з нормально закритим (модель T30NC) або нормально відкритим контактом (T30NO), так і динамічні сервоприводи THB230. Останні дозволяють динамічно балансувати потік теплоносія в кожному контурі та підтримує постійну різницю температур на подачі та зворотці.
  • Бездротовий модуль керування котлом RX10RF стане в нагоді в декількох випадках: а) для тих, у кого в системі не тільки тепла підлога, а й радіатори, конвектори; б) коли центрів комутації та гребінок більше однієї; в) проблематично протягнути кабель до котлу від центру комутації.

 

 

Підбиваємо підсумки

 

За допомогою цієї статті Ви вже цілком зможете зрозуміти яка саме автоматика для теплої підлоги більше підходить. Наші консультанти готові зробити вибірку для вас, з урахуванням усіх ваших побажань, а також виконати наступний монтаж в межах України. У наступному випуску ми розглянемо приклади комплектації автоматики, які найчастіше замовляються нашими постійними клієнтами.

 

А на цьому все. Дякуємо, що дочитали до кінця. Хто не підписався - обов'язково підпишіться. До швидких зустрічей, друзі. Завжди раді вам бути корисними.

Акція
Сервопривід Rehau UNI 230 (320275001) Сервопривід Rehau UNI 230 (320275001)
7 відгуків
Код: 57433
Купити в один клік
Акція
Клемна колодка Nea HC Rehau 24 (342024001) Клемна колодка Nea HC Rehau 24 (342024001)
0 відгуків
Код: 57419
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор Rehau Nea HT 230 В (337230001) Терморегулятор Rehau Nea HT 230 В (337230001)
1 відгук
Код: 1125
Купити в один клік
Акція
Труба Heat-PEX РЕ-Ха для теплої підлоги 16x2.0 у бухтах 120 м (1007160) Труба Heat-PEX РЕ-Ха для теплої підлоги 16x2.0 у бухтах 120 м (1007160)
4 відгуки
Код: 13051
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Розподільчий колектор Danfoss FHF-9F з ротаметрами (088U0529) Розподільчий колектор Danfoss FHF-9F з ротаметрами (088U0529)
2 відгуки
Код: 8475
Купити в один клік
Термопривід Danfoss TWA-K NC 230В, M30 x 1.5 (088H3142) Термопривід Danfoss TWA-K NC 230В, M30 x 1.5 (088H3142)
6 відгуків
Код: 8496
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Компактний змішувальний вузол для теплої підлоги FHM Danfoss FHM-C1 (088U0094) Компактний змішувальний вузол для теплої підлоги FHM Danfoss FHM-C1 (088U0094)
1 відгук
Код: 31009
Купити в один клік
Термопрівод Danfoss TWA-A NO 230В (088H3113) Термопрівод Danfoss TWA-A NO 230В (088H3113)
1 відгук
Код: 13641
Купити в один клік
Акція
Центр комутації Salus KL06230V (615111401) Центр комутації Salus KL06230V (615111401)
0 відгуків
Код: 86329
Купити в один клік
Топ продаж
Під замовлення
Акція
Сервопривід Salus T30NC230V (615211603) Сервопривід Salus T30NC230V (615211603)
3 відгуки
Код: 47216
Безкоштовна доставка
Акція
Центр комутації Salus KL08NSB (615131403) Центр комутації Salus KL08NSB (615131403)
0 відгуків
Код: 47223
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор Salus VS20WRF (615172645) Терморегулятор Salus VS20WRF (615172645)
1 відгук
Код: 47228
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор Salus VS10WRF (615172642) Терморегулятор Salus VS10WRF (615172642)
1 відгук
Код: 47226
Купити в один клік
Акція
Труба для підлогового опалення Uponor Comfort Pipe PLUS 16x2,0 640 м (1062046) Труба для підлогового опалення Uponor Comfort Pipe PLUS 16x2,0 640 м (1062046)
2 відгуки
Код: 48169
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор Salus VS20BRF (615172644) Терморегулятор Salus VS20BRF (615172644)
0 відгуків
Код: 47227
Купити в один клік
Центральна панель Danfoss Link CC WiFi + NSU (настінний монтаж) (014G0289) Центральна панель Danfoss Link CC WiFi + NSU (настінний монтаж) (014G0289)
1 відгук
Код: 18959
Купити в один клік
Топ продаж
Акція
Центр комутації Salus KL08RF (615171432) Центр комутації Salus KL08RF (615171432)
7 відгуків
Код: 47230
Купити в один клік
Кімнатний термостат Danfoss Icon Dial 088U1000 (вбудований) (088U1000) Кімнатний термостат Danfoss Icon Dial 088U1000 (вбудований) (088U1000)
0 відгуків
Код: 54661
Купити в один клік
Під замовлення
Акція
Клемна колодка Kermi 6 (SFEKL001230) Клемна колодка Kermi 6 (SFEKL001230)
0 відгуків
Код: 39976
Акція
Клемна колодка Kermi 10 (SFEKL003230) Клемна колодка Kermi 10 (SFEKL003230)
0 відгуків
Код: 62054
Купити в один клік
Термопривід Danfoss TWA-K NC 24В (088H3140) Термопривід Danfoss TWA-K NC 24В (088H3140)
1 відгук
Код: 8503
Купити в один клік
Акція
Труба KERMI xnet PE-Xc 16x2,0 (240м) (SFRPE016024) Труба KERMI xnet PE-Xc 16x2,0 (240м) (SFRPE016024)
6 відгуків
Код: 40012
Купити в один клік
Термопривід Danfoss TWA-K NO 24В (088H3141) Термопривід Danfoss TWA-K NO 24В (088H3141)
2 відгуки
Код: 31011
Купити в один клік
Акція
Сервопривод Salus T30NO230V (615211608) Сервопривод Salus T30NO230V (615211608)
6 відгуків
Код: 50702
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор Rehau D Nea Smart R бездротової (315268001) Терморегулятор Rehau D Nea Smart R бездротової (315268001)
0 відгуків
Код: 1133
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Комплект для підключення системи тепла підлога FADO FLOOR 4 виходи (SEN04) Комплект для підключення системи тепла підлога FADO FLOOR 4 виходи (SEN04)
6 відгуків
Код: 39764
Купити в один клік
Акція
Розподільчий сталевий колектор Rehau HKV-D 07 (Edelstahl) (380170101) Розподільчий сталевий колектор Rehau HKV-D 07 (Edelstahl) (380170101)
8 відгуків
Код: 57396
Купити в один клік
Акція
Терморегулятор бездротової електронний Salus HTRS-RF (30) (615122625) Терморегулятор бездротової електронний Salus HTRS-RF (30) (615122625)
0 відгуків
Код: 82000
Купити в один клік
Акція
Вузол для підключення насоса DJOUL Вузол для підключення насоса DJOUL
0 відгуків
Код: 83249
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Змішувальний вузол для теплої підлоги в зборі DJOUL на 8 виходів Змішувальний вузол для теплої підлоги в зборі DJOUL на 8 виходів
1 відгук
Код: 84645
Купити в один клік
Топ продаж
Акція
Труба для теплої підлоги KAN-therm Blue Floor PE-RT 16x2.0 бухта 200 метрів (0.2176OP) Труба для теплої підлоги KAN-therm Blue Floor PE-RT 16x2.0 бухта 200 метрів (0.2176OP)
4 відгуки
Код: 84667
Купити в один клік
Акція
Тижневий програматор Salus HTRP-RF (50) (615122626) Тижневий програматор Salus HTRP-RF (50) (615122626)
0 відгуків
Код: 82001
Купити в один клік
Під замовлення
Акція
Центр комутації 6 зон Salus KL06 24V (615111407) Центр комутації 6 зон Salus KL06 24V (615111407)
0 відгуків
Код: 82006

Схожі статті

05/10/2023
804
Вибір терморегулятора для теплої підлоги
У сучасних будинках обладнання зі вбудованим підігрівом стає все більш популярним. Тепла підлога надає безліч переваг порівняно зі звичайною системою опалення, зокрема вона забезпечує рівномірний розподіл тепла по всьому приміщенню та стабільну температуру.
Читати більше
18/11/2021
12213
Управління теплою підлогою. Автоматика для водяної теплої підлоги
Існує міф серед наших потенційних клієнтів, що достатньо налаштувати температуру на змішувальному вузлі гребінки і на цьому керування теплою підлогою закінчено. Але це не так.
Читати більше
25/05/2020
12211
Водяна тепла підлога. ТОП-10 помилок під час монтажу теплої підлоги!
Перегріті або навпаки холодні приміщення, протікання в підлозі, тріщини на плитці - це тільки деякі з можливих проблем, що виникають через помилки при установці теплої підлоги. У цій збірці ми зібрали лише 10 найголовніших помилок при монтажі водяної теплої підлоги.
Читати більше
23/07/2019
1897
Що таке мобільний тепла підлога?
Створення стаціонарної водяний або електричної системи тепла підлога при будівництві або капітальному ремонті квартири або приватного будинку - однозначно правильне рішення.
Читати більше

Коментарі

Коментарів немає
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!