Автоматика для водяної теплої підлоги. 8 кроків підбору систем

Зміст:


У попередній статті ми торкнулися теми автоматики для теплої підлоги, а сьогодні ми пройдемо 8 кроків для її підбору. Поїхали!


Привіт, з вами як завжди канал Теплорадість. Ми підготували покроковий алгоритм підбору автоматики підлогового опалення для того, щоб мінімізувати помилку при виборі, а також визначити оптимальну комплектацію для себе. А поки підпишись на наш канал і рухаємося далі!
Нагадаємо з яких елементів складається автоматика для водяної теплої підлоги:

  1. Кімнатні термостати (терморегулятори);
  2. Термоприводи для розподільчого колектора теплої підлоги;
  3. Центр комутації (клемна колодка) з окремим або вбудованим модулем керування котлом/насосом;
  4. Інтернет-шлюз (для систем із можливістю керування через інтернет).


8 кроків підбору автоматики для теплої підлоги?


Поговоримо докладніше про те, як грамотно підібрати автоматику водяної теплої підлоги. Важливо суворо дотримуватись послідовності 8 кроків, щоб нічого не пропустити, тому що ціна помилки дуже висока.


1-й крок. Чи планується управління системою зонального опалення через інтернет?
Це перше питання, яке ми ставимо нашим замовникам перш, ніж підібрати автоматику для зонального опалення, тому що тип та наступна комплектація залежатимуть саме від наявності або відсутності можливості керувати системою через смартфон.


2-й крок. Враховуємо, на якому етапі ремонту знаходиться ваш об'єкт (чорнове або чистове оздоблення), а також готовність до підключення автоматики.
Відповідь на це питання безпосередньо впливатиме на тип управління: дротовий або бездротовий варіант вибрати, а також чи є можливість автоматизації існуючої системи опалення.


Розглянемо 3 можливі сценарії під час вибору автоматики для зонального (покімнатного) регулювання:

1-й сценарій. Будинок на стадії чорнового оздоблення і є можливість прокласти кабель до місць передбачуваної установки терморегуляторів. Стяжка підлоги залита чи ще ні? Якщо ні, то буде можливість закласти датчики теплої підлоги у кожній кімнаті. Це дозволить створити додатковий комфорт, наприклад, включати нагрів контуру не тільки при зниженні температури повітря, але і при остиганні поверхні підлоги та з метою захисту від перегріву (актуально для ламінату та паркетної дошки). Варіанти вибору автоматики, у такому разі, просто безмежні.

2-й сценарій. Вже виконане чистове оздоблення та немає можливості прокладання електрокабелів по кімнатах. У цьому випадку необхідна бездротова автоматика.

3-й сценарій. Не влаштовує робота кімнатних термостатів із кількох причин: а) поломка існуючих терморегуляторів; б) потрібна заміна через невідповідний алгоритм роботи - гістерезису, який більше підходить для безінерційних систем, таких як радіатори опалення. Необхідна заміна на кімнатні термостати із системою ШІМ або TPI (докладніше про це читайте у попередній статті); в) бажання керувати температурою віддалено через смартфон. Для цього існує комплект для модернізації старої автоматики без глобальної переробки.


3-й крок. Визначаємо кількість колекторів (гребінок) теплої підлоги.
Яка кількість розподільчих колекторів у будинку? Залежить від опалювальної площі та кількості контурів. Кількість гребінок часто відповідає кількості центрів комутації, які об'єднують кімнатні термостати та термоприводи в одну систему.


4-й крок. Яка кількість зон регулювання (кімнат), що належать до розподільчого колектора?
У яких приміщеннях заплановано зональний контроль температури? Кількість зон регулювання дорівнює кількості кімнатних термостатів (терморегуляторів).


5-й крок. Яка кількість контурів на кожному колекторі?


 


В ідеалі кількість контурів на гребінці дорівнює кількості термоприводів, але це за умови, що всі контури плануємо задіяти в зональному регулюванні. Розподільні колектори бувають від 2 до 12 контурів. Важливо перевірити тип клапанів на зворотній лінії гребінки, адже від того, це будуть термостатичні клапани або прості механічні вентилі, впливає на можливість підключення термоприводів на кожен контур. Зрештою, витівка з автоматикою може виявитися марною. Або доведеться зливати весь теплоносій у системі водяної теплої підлоги, щоб замінити відсікаючі клапани на звороті гребінки на термостатичні.


6-й крок. Які додаткові споживачі тепла у системі опалення?
У вашій системі опалення крім водяної теплої підлоги є ще додаткові прилади: опалювальні радіатори, внутрішньопідлогові конвектори, електроприлади тощо, якими ви плануєте керувати? Якщо так, то є можливість об'єднати всіх споживачів у єдину систему та керувати як локально кожним пристроєм, так і віддалено за допомогою мобільного додатка у смартфоні.


7-й крок. Ваша система потребує бездротового керування опалювальним котлом?
У центрі комутації є функція керування котлом – це окрема клема із сухим контактом. Для підключення необхідно з'єднати двожильний кабель від комутаційного блоку на плату котла. При відключенні нагрівання на контурах гребінки котел отримає автоматичний сигнал на вимкнення, щоб уникнути холостого ходу. Але якщо у вас в системі ще й радіатори, конвектори і т.д., то рекомендуємо встановити бездротовий модуль керування котлом, який вимкне нагрівання котла за відсутності запиту на тепло від усіх споживачів, та включить нагрівання котла, коли хоча б один опалювальний прилад ( контур теплої підлоги, радіатор і т.д.) вимагатиме опалення.


8-й крок. Підбір необхідних елементів керування: кімнатних термостатів (терморегуляторів), центрів комутації, термоприводів тощо.


А тепер настав час підібрати ідеальну комплектацію автоматики саме для вас.

На стадії чорнового оздоблення і до заливки стяжки вибір безмежний. Це може бути як бюджетне рішення з провідним керуванням 
так і бездротове керування
з можливістю віддаленого контролю через інтернет. Розглянемо основні елементи автоматики теплої водяної підлоги:

  • Для провідної автоматики вибираємо центр комутації Salus KL08NSB, до якого необхідно підвести кабель від кожного кімнатного термостата та термоприводу на гребінці. Для бездротового керування необхідний блок Salus KL08RF, на який приєднуються тільки кабелі від термоприводів, а терморегулятори зв'язуються з комутаційним блоком по радіозв'язку. Це значно спрощує монтаж, а також додає функцію віддаленого керування через інтернет при доукомплектації інтернет-шлюзом UGE600.
  • Вибір терморегуляторів дуже широкий, починаючи від простих механічних серії HTR і закінчуючи сенсорним бездротовим ультратонким програматором з живленням від акумулятора і вбудованим датчиком вологості Quantum SQ610RF. Для модернізації провідної системи опалення підлоги з метою віддаленого управління теплою підлогою не потрібно змінювати центр комутації - достатньо замінити старі кімнатні термостати на Quantum SQ610 та підключити до вашого роутера інтернет-шлюзо UGE600. Потім встановлюємо мобільний додаток на смартфон Salus Smart Home і вуаля – ваша стара система перетворюється на розумний будинок.
  • Виконавчі механізми на гребінці можуть бути як прості класичні термоприводи з нормально закритим (модель T30NC) або нормально відкритим контактом (T30NO), так і динамічні сервоприводи THB230. Останні дозволяють динамічно балансувати потік теплоносія в кожному контурі та підтримує постійну різницю температур на подачі та зворотці.
  • Бездротовий модуль керування котлом RX10RF стане в нагоді в декількох випадках: а) для тих, у кого в системі не тільки тепла підлога, а й радіатори, конвектори; б) коли центрів комутації та гребінок більше однієї; в) проблематично протягнути кабель до котлу від центру комутації.


Підбиваємо підсумки


За допомогою цієї статті Ви вже цілком зможете зрозуміти яка саме автоматика для теплої підлоги більше підходить. Наші консультанти готові зробити вибірку для вас, з урахуванням усіх ваших побажань, а також виконати наступний монтаж в межах України. У наступному випуску ми розглянемо приклади комплектації автоматики, які найчастіше замовляються нашими постійними клієнтами.


А на цьому все. Дякуємо, що дочитали до кінця. Хто не підписався - обов'язково підпишіться. До швидких зустрічей, друзі. Завжди раді вам бути корисними.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Управління теплою підлогою. Автоматика для водяної теплої підлоги
18.11.2021

Існує міф серед наших потенційних клієнтів, що достатньо налаштувати температуру на змішувальному вузлі гребінки і на цьому керува...

Читати далі →
Водяна тепла підлога. ТОП-10 помилок під час монтажу теплої підлоги!
25.05.2020

Перегріті або навпаки холодні приміщення, протікання в підлозі, тріщини на плитці - це тільки деякі з можливих проблем, що виникаю...

Читати далі →
Що таке мобільний тепла підлога?
23.07.2019

Створення стаціонарної водяний або електричної системи тепла підлога при будівництві або капітальному ремонті квартири або приватн...

Читати далі →
Який тепла підлога краще водяний або електричний?
09.02.2018

Плюси і мінуси двох найпопулярніших видів теплої підлоги - водяного та електричного.

Читати далі →
Вибір терморегулятора для теплої підлоги
31.01.2018

Поради щодо вибору терморегулятора для теплої підлоги, а також їх різновиди.

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!