Каталог товарів
0
0
0
Каталог товарів

Водяна тепла підлога. ТОП-10 помилок під час монтажу теплої підлоги!

25/05/2020
12211
Зміст

Перегріті або навпаки холодні приміщення, протікання в підлозі, тріщини на плитці - це тільки деякі з можливих проблем, що виникають через помилки при установці теплої підлоги. У цій збірці ми зібрали лише 10 найголовніших помилок при монтажі водяної теплої підлоги.

10 місце

Чи не проведена обов'язкова опресовування теплої підлоги під тиском

Монтаж водяної теплої підлоги вважається незавершеним без гідравлічних випробувань системи. Виконувати випробування необхідно перед заливкою стяжки, оскільки тільки так ми зможемо з'ясувати можливі протікання в трубах і з'єднаннях.

Існує два методи перевірки системи підлогового опалення, які проводять із застосуванням випробувального тиску близько 4-5 атмосфер: 1 метод найнадійніший - гідравлічне випробування водою і другий метод більш популярний серед монтажників - опресовування повітрям.
 

9 місце

Чи не правильний підбір циркуляційного насоса


Знос труб, виникнення шумів, перевитрата електроенергії, збільшення витрати тепла-це неповний список проблем, при роботі циркуляційного насоса, підібраного з запасом. В кінцевому підсумку така система опалення може взагалі не працювати.

Ми рекомендуємо використовувати енергозберігаючі насоси, які автоматично змінюють свою швидкість циркуляції при змінній витраті тепла вашої системи, наприклад при закритті сервоприводів на розподільному колекторі теплої підлоги.
 

8 місце

Відсутність спускніка повітря на гребінці

Повітря - це найголовніший ворог водяної системи опалення, тому що чим більше кисню потрапляє в вашу систему опалення, тим більша ймовірність виходу з ладу котельного обладнання, насосів, кранів, колекторів, радіаторів, тому що кисень при попаданні в опалювальну систему насамперед намагається вступити в реакцію з будь-яким металевим елементом, а це призводить до поломки системи опалення.

Тому наявність кошти по усуненню повітря вкрай необхідно. Правда звичайні воздухоотводчики не дозволяють швидко і якісно усунути цю проблему. Ми рекомендуємо більш ефективний засіб з видалення повітря з системи теплої підлоги - це сепаратор повітря.
 

7 місце

Відсутність змішувальних вузлів і регуляторів температури води в трубі

Подача тепла від котла без попереднього змішування призводить до того, що поверхня теплої підлоги перегрівається, що в підсумку відбивається на вашому комфорті і витратах на опалення будинку. Тому важливо передбачити змішувальний вузол перед гребінкою теплої підлоги або подавати низькотемпературний теплоносій вже з котельні, де встановлено насосні групи.
 

6 місце

Використання неякісної труби

Необхідно правильно вибрати трубу для теплої підлоги, тому дуже важливо використовувати труби з кисневим бар'єром, який захищає від проникнення повітря всередину системи. Для труби теплої підлоги також важливі такі чинники:
 

  • висока еластичність
  • стійкість до механічних пошкоджень
  • однорідність структури
  • стійкість до високої температури і тиску.

У такому поєднанні якісної оптимальної трубою вважаються труби із зшитого поліетилену PE-Xa.
 

5 місце

Проблема кроку укладання труби теплої підлоги


Відчуття холодних зон на поверхні теплої підлоги або так званої «температурної зебри» часто виникає при укладанні труби з великим кроком ніж це необхідно для конкретного приміщення. Оптимальний крок укладання труби для житлових приміщень - це 15 см, в крайових зонах і санвузлах - 10 см.

Але все ж краще зробити попередній розрахунок через проектну організацію або за допомогою наших інженерів-проектувальників. Детальніше про це читайте далі.
 

4 місце

Відсутність демпферного стрічки


Всі речовини і все тіла мають властивість при нагріванні розширюватися, в тому числі і стяжка теплої підлоги. Крайова демпферна стрічка виконує функцію, що амортизує для бетонної підлоги, який зможе спокійно розширяться і повертатися до свого попереднього стану. Тому якщо ви не змонтуєте демпферну стрічку по периметру приміщення, то у вас може потріскатися стяжка, руйнуючи при цьому фінішне покриття. Важливо ще застосовувати профіль для деформаційного шва в дверних отворах і в довгих коридорах, а також в приміщеннях понад 40 м2.
 

3 місце

Неправильна балансування системи або її відсутність

Вода в системі опалення рухається по шляху найменшого опору, тому якщо не відрегулювати контури теплої підлоги, то тепло буде розподілятися нерівномірно по системі. Найчастіше монтажники регулюють витратоміри, хоча ми рекомендуємо все таки виставляти необхідну настройку на нижніх клапанах, дотримуючись рекомендації цієї таблиці:

Тут вказано де яку цифру настройки вказати в залежності від довжини контуру. При такій регуляції ваша система підлогового опалення буде прогріватися рівномірно.

2 місце

Погана теплоізоляція водяної теплої підлоги

До цього дня монтажники використовують недостатню щільність і товщину теплоізоляції під трубу теплої підлоги. Важливо розуміти, що чим тонше теплоізоляція, тим більше тепла пропускається вниз і менше інтенсивність випромінювання теплої підлоги вгору. Щоб не гріти нижній шар стяжки, так званий чорновий шар, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: над неопалюваним приміщенням за європейськими нормами товщина теплоізоляції повинна складати 100 мм або 50 мм за українськими нормами, а над опалювальним приміщенням - 30 мм. Щільність пенополістірола- 35 кг / м3. В описі буде посилання з цінами і розмірами на цей матеріал.
 

1 місце

Відсутність теплотехнічного і гідравлічного розрахунку 
 

Якщо не розраховані тепловтрати будинку, то це означає, що тепла підлога встановлюється з запасом або на око. Тоді з запасом підбирається крок укладання труби, з запасом ліпляться радіатори на всякий випадок, за звичкою встановлюється улюблений насос монтажника - 25/6 і тд.

В кінцевому підсумку ви отримаєте або непрацюючу систему опалення, або витратите зайві кошти на закупівлю матеріалів, а також витрати за комунальні платежі по опаленню будуть вище очікуваних, тому що установник за ваш рахунок перестрахувався і додав зайвий опалювальний прилад. Або навпаки встановив опалювальні прилади меншої потужності - в кінцевому підсумку це будуть втрати для вас!
 

Наші інженери щодня роблять теплотехнічний і гідравлічний розрахунок систем опалення, а для передплатників каналу Теплорадость абсолютно безкоштовно. Напишіть в коментарях кому це цікаво!

Схожі статті

05/09/2018
618
Дизайнерські кондиціонери - новинки 2018 року
Досить часто влітку люди стали скаржитися на своє самопочуття. Це пов'язано зі значним підвищенням температури, яке впливає на наше здоров'я. Тому великим попитом стали користуватися кондиціонери. Такі пристрої призначені для підтримки заданої температури повітря в кімнаті.
Читати більше
11/06/2019
1367
Як вибрати комбінований водонагрівач
Для того, щоб підігріти воду в квартирі або будинку в нинішніх умовах технічного прогресу та інноваційних технологій, великих труднощів не буде потрібно. Головному питанням буде, як це зробити швидко і з мінімальними матеріальними витратами.
Читати більше
19/10/2023
392
Як вибрати електричний котел
Електричний котел часто стає найпершим ключовим елементом під час вибору системи опалення в приватних будинках.
Читати більше
03/09/2018
592
Принцип якісної установки кондиціонерів.
Особливості монтажу і вибір надійної бригади монтажників.
Читати більше

Коментарі

Андрей
25.05.2020
"7 место Отсутствие смесительных узлов и регуляторов температуры воды в трубе" Бред - если у вас подключение как на рисунке, то подключение теплого пола идет от насосных групп. Насосная группа на теплый пол должна иметь смесительный клапан. Температуру подачи задает регулятор котла.
Показати відгук
Експерт “Теплорадість”
25.05.2020
В видео есть уточнение по этому пункту, что либо на гребенке, либо на смесительных группах в котельной задаем температуру на теплый пол. Согласен с вами, что существует еще и третий вариант, когда в системе единая температура - нет необходимости разделять на высокотемпературную и низкотемпературную систему - в таком случае задаем температуру теплоносителя на котле!
Приховати відгук
Світлана
22.11.2022
Підкажіть будь-ласка чи можливий монтаж теплої водяної підлоги при низьких температурах повітря. Наприклад вирішили робити ремонт зараз. Наскільки це доцільно? З якими проблемами можемо стикнутися?
Показати відгук
Експерт “Теплорадість”
22.11.2022
Готовий допомогти. Напишіть будь-ласка нам в чат або зателефонуйте.
Приховати відгук
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!