Каталог товарів
0
0
0
Каталог товарів

Вартість опалення тепловим насосом

20/12/2023
59
Зміст

Вартість опалення тепловим насосом

Теплові насоси є передовим рішенням в області обігріву енергоефективних житлових будинків. Вони ефективно перетворюють енергію з навколишнього середовища на тепло, підходять для систем з низькою робочою температурою, сприяючи значному скороченню витрат на опалення. Однак висока ціна такого обладнання змушує власників будинків замислитись про доцільність таких вкладень. У нашій статті ми розберемося, наскільки вигідно використовувати теплові насоси для опалення та яка їхня реальна вартість.

Розбивка вартості опалювальної системи з тепловим насосом

Розрахунок вартості опалювальної системи включає вартість самого обладнання, витрати на підготовку та встановлення. Окремо оплачується технічне обслуговування.

На українському ринку теплових насосів можна виділити три цінові сегменти - преміум, середній та економ. У преміум сегменті представлені вироби від провідних виробників:

  • Австрії,
  • Німеччини,
  • США,
  • Франції,
  • Швеції.

Середній сегмент займають італійські бренди, а економ – китайські та українські. Наприклад, німецькі та шведські моделі потужністю 13 кВт коштуватимуть 8-11,5 тис. євро залежно від характеристик, італійські - близько 6,5 тис. євро, а китайські та українські пропонуються за ціною 4,3-5,5 тис. євро.

За оцінками експертів, вартість установки системи «розсіл-вода» варіюється від 2,5 до 6,5 тис. євро, системи «вода-вода» - від 2 до 5 тис. євро, а системи «повітря-вода» обходяться приблизно в 1 тис. євро. Вартість установки мало залежить від походження та бренду теплового насоса.

Переваги енергоефективних опалювальних систем з тепловими насосами

Ефективність теплових насосів безпосередньо залежить від їхньої потужності: чим вища потужність, тим менші витрати на виробництво теплової енергії на одиницю. В інвестиційному плані, купуючи тепловий насос потужністю 6-12 кВт від китайського виробника, витрати становитимуть приблизно 358-550 євро на кіловат, тоді як німецькі моделі потужністю 5,6-10,6 кВт коштуватимуть 897-1446 євро за кіловат ( вказані ціни без урахування додаткових функцій, таких як водогрійний бойлер та система охолодження).

За стандартних втрат тепла в українських будинках, близько 60 Вт/м2, оптимальний розрахунок потужності теплового насоса передбачає 1 кВт на 17 м2 житлової площі. Отже, згадані моделі ідеально підходять для обігріву та забезпечення гарячою водою будинків площею від 50 до 200 м2.

У країнах із високими стандартами енергоефективності, наприклад, у Німеччині, де будинки мають дуже низький рівень тепловтрат (15-20 Вт/м2), використання теплових насосів скорочує витрату електроенергії в 4-5 разів порівняно з аналогічними будинками в Україні.
Аналіз ринку показує, що в Україні основними покупцями теплових насосів є власники великих котеджів площею понад 200 кв. Тут теплові насоси потужністю 12-30 кВт від українських виробників пропонуються за ціною 255-376 євро за кіловат, а німецькі моделі такої ж потужності – у діапазоні 402-668 євро за кіловат.

Показник ефективності теплових насосів (ККД або СМР) залежить від моделі. У українсько-китайських теплових насосів потужністю 6-8 кВт СМР становить 3,9-4, а для моделей потужністю 12-45 кВт - від 4,2 до 4,37. Німецькі теплові насоси малої потужності (6-12 кВт) показують ККД від 3,2 до 4,2, а моделі середньої потужності (30 кВт) – понад 4,5.

Економічність та ефективність теплових насосів у системах опалення великих котеджів

Виходячи з того, що тепловий насос у великому котеджі площею понад 200 кв. м працює на половину своєї потужності протягом 80% часу використання, високопотужні моделі виявляються економічнішими. Вони забезпечують достатнє тепло без потреби у додаткових джерелах. У громадських та комерційних будинках, насоси часто працюють на повну потужність протягом половини терміну служби.

Розрахунок потужності опалювальної системи для кожного будинку включає безліч змінних, таких як:

  • Загальна площа та обсяг приміщень;
  • Рівень теплоізоляції стін та перекриттів;
  • Ізоляція покрівлі;
  • Необхідність у гарячій воді;
  • Кількість людей, що постійно проживають.

Багато теплових насосів здатні також охолоджувати повітря, що дозволяє економити на кондиціонуванні в літній період. Близько 70% моделей мають цю функцію як додаткову опцію, яка потребує спеціального налаштування.

Ефективність теплового насоса залежить від багатьох факторів, що унеможливлює точне визначення його ККД, на відміну від традиційних котлів. Тепловий насос отримує тепло з навколишнього середовища, а фактори природи набагато складніші і непередбачувані.

Наприклад, поверхневий колектор, встановлений у сухому піщаному грунті на глибині 1,8 метра, забезпечує віддачу тепла в 10 Вт на м2, тоді як у вологому грунті це значення збільшується до 25, а водонасичених грунтах - до 40 Вт/м2. Аналогічно, ефективність глибинного ґрунтового зонда (глибина 20-100 м) варіюється в залежності від типу породи, в якій була пробурена свердловина.

Особливості вибору та експлуатації теплових насосів у системах опалення

Важливим аспектом використання теплових насосів є наявність резервного джерела тепла, наприклад котла, який необхідний для забезпечення опалення у разі відключення електрики. Крім того, додаткове джерело тепла в пікові навантаження. У період міжсезоння або при помірних морозах (до -12°С) теплового насоса зазвичай достатньо, але при нижчих температурах (нижче за -15°С) може знадобитися включення традиційного котла. Це особливо актуально для насосів типу "повітря-вода", які можуть працювати в парі з котлом для додаткового нагрівання води.

При виборі потужності теплового насоса, як зазначають експерти, доцільно орієнтуватися на 70% максимального розрахункового навантаження, що дозволяє заощадити від 25 до 40% вартості. Це може становити економію від 3000 до 5000 євро для моделей потужністю 13-20 кВт.

Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP8.0SIRK3 Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP8.0SIRK3
0 відгуків
Код: 104722
5
5
7
25
Купити в один клік
Зовнішній блок теплового насосу Cooper&Hunter CH-HP07UMPNK Зовнішній блок теплового насосу Cooper&Hunter CH-HP07UMPNK
0 відгуків
Код: 104682
5
5
7
25
Купити в один клік
Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP12SIRK3 Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP12SIRK3
0 відгуків
Код: 104689
5
5
7
25
Купити в один клік
Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP14SIRK3 Тепловий насос Cooper&Hunter CH-HP14SIRK3
0 відгуків
Код: 104696
5
5
7
25
Купити в один клік

Схожі статті

18/01/2024
2082
Який тепловий насос кращий?
У період технологічного прогресу, значну увагу приділяється поліпшенню інженерних рішень, особливо у сфері опалення.
Читати більше
28/11/2023
127
Як правильно вибрати тепловий насос повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода стали значною частиною сучасних опалювальних систем, особливо у Європі.
Читати більше
22/06/2023
1838
Тепловий насос для опалення будинку. Правда та міфи клієнтів
У цій статті ми розглянемо як працюють теплові насоси, їх ефективність, наскільки вони економічні й розберемо декілька міфів клієнтів, які існують на ринку при наданні переваги саме цьому методу опалення заміської нерухомості.
Читати більше
01/09/2021
11509
Тепловий насос для опалення будинку. 5 міфів від наших клієнтів
Привіт, сьогодні ми поговоримо про теплові насоси для опалення будинку, та розвіємо 5 міфів від наших клієнтів.
Читати більше

Коментарі

Коментарів немає
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!