У цій статті ми розглянемо як працюють теплові насоси, їх ефективність, наскільки вони економічні й розберемо декілька міфів клієнтів, які існують на ринку при наданні переваги саме цьому методу опалення заміської нерухомості. 

Про тепловий насос

Тепловий насос - це екологічно чисте та економічно вигідне рішення для опалення будинків. Проте, не зважаючи на те, що технологія теплових насосів стає все популярнішою, у багатьох людей все ще існують помилкові уявлення про те, як саме працює тепловий насос та як він забезпечує опалення будинку.

Якщо Ви чули колись таки тези, як:

  • що тепловий насос для дому працює тільки в теплий час року;
  • або що тепловий насос є незручним і складним в обслуговуванні;
  • чи що тепловий насос не економічний;

тоді ця стаття саме для Вас❗

Що таке тепловий насос?

Почнемо з початку:

Тепловий насос - це пристрій, який використовує енергію з навколишнього середовища (наприклад, повітря, ґрунт або вода) для нагріву або охолодження приміщення.

Він забирає тепло з однієї області й переносить його в іншу, використовуючи спеціальну технологію. Теплові насоси не використовують паливо, а використовують енергію з навколишнього середовища, що робить їх також і екологічно безпечними. 

Принцип роботи теплового насоса

Як вже казали раніше, задачею теплового насоса є перенесення тепла з одного місця в інше з використанням енергії, яка вже існує навколо нас:

У трубах зовнішнього контуру насоса протікає спеціальна рідина (фреон), температура якої завжди нижча температури навколишнього середовища. Циркулюючи по трубах фреон забирає тепло з зовнішнього джерела тепла, нагрівається та закипає переходячи у пароподібний стан;

Далі компресор зжимає цю пару, що призводить до збільшення її температури. Можна порівняти з велосипедним насосом, коли Ви зажимаєте його пальцем і починаєте качати, Ваш палець почне нагріватися; 

Далі гаряча пароподібна речовина передає тепло опалювальному контуру. Отримане тепло використовується для опалення будинку, а також для нагріву води для побуту;

Фреон віддаючи своє тепло охолоджується та знову переходить у рідкий стан, але залишається ще досить теплим, щоб поглинати тепло навколишнього середовища. Наступним кроком, проходячи через дросельний вентиль насоса, тиск фреону падає і він різко зменшує температуру. 

Потім весь цикл повторюється, фреон знов може поглинати тепло навколишнього середовища. 

Теплові насоси можуть працювати й для охолодження будинків у літній період. Принцип роботи буде зворотним до принципу роботи для опалення. Таким чином, обладнання працює як на опалення приміщення, так і на охолодження одночасно, що забезпечує ефективне використання енергії та зниження комунальних витрат.

Види теплових насосів

Існує декілька видів теплових насосів, які мають свої особливості та застосування:
☝ Водяний тепловий насос - працює за принципом витягування тепла з водного джерела і передачі його до системи опалення будинку;

☝ Ґрунтовий або геотермальний тепловий насос - збирає тепло з ґрунту, яке зберігається в землі, на глибинах до 100 метрів;

☝ Повітряний тепловий насос - збирає тепло з повітря за допомогою зовнішнього блоку, він може бути встановлений наземно і не потребує великих затрат на установку;

Вибір типу теплового насоса залежить від декількох факторів, наприклад, розташування будинку (чи є можливість забрати тепло з ґрунту або джерела води), кліматичних умов вашого регіону тощо. 
За більш детальною інформацією Ви завжди можете звернутися до нас і отримати професійну консультацію, щодо вибору теплового насоса враховуючи характеристики Вашого будинку і місцевості. Уся контактна інформація знаходиться в описі під цим відео!

Переваги теплових насосів

Що ж стосовно переваг теплових насосів? Їх можна виділити насправді багато. Вони екологічні, гнучкі у використанні та дають високий рівень комфорту. Але, мабуть, основною їх перевагою є енергоефективність.

У наш час енергоефективність є дуже важливим фактором в будівництві та експлуатації заміської нерухомості. Забезпечення обладнанням, що оптимізує витрати енергії, дозволяє значно знизити комунальні платежі. Важливим моментом сьогодення є також те, що енергозберігаюче опалення дає змогу зменшити навантаження на енергетичну мережу, що дуже актуально під час війни. 

Енергоекономічне опалення може мати значний вплив на комфорт, здоров'я, екологічність та вартість будинку. Тож, якщо ви плануєте продати Ваш будинок за більш вигідною ціною, обладнайте його тепловим насосом і це буде суттєвою перевагою на ринку нерухомості. 

Міфи

І звісно ж як не звернути увагу на всі ті міфи, що кружляють і воркочуть як ворони над концепцією, ефективністю і працездатністю теплових насосів.

Розглянемо деякі з них:

❌ Міф: Тепловий насос не працюватиме в зимову пору.

 Правда: Теплові насоси можуть працювати в будь-якому кліматі. Вони забезпечують енергоефективне опалення будинків не тільки в помірних, але і в холодних регіонах. Доведено на власній практиці.

❌ Міф: Теплові насоси вимагають частого обслуговування та ремонту.

 Правда: Теплові насоси вимагають обслуговування так само як і будь-яка інша система опалення. Однак, за правильної експлуатації тепловий насос може працювати дуже довго без необхідності в серйозних ремонтах.

❌ Міф: Використання теплового насоса дуже дорого.

 Правда: Хоча вартість встановлення теплового насоса може бути дорожче ніж встановлення більш традиційних систем опалення, в довгостроковій перспективі теплові насоси будуть фінансово рентабельніші, адже вони від 2 до 5 разів енергоефективніші за системи опалення, які використовують класичне паливо. Це означає, що вони можуть значно зменшити витрати на опалення протягом року, зокрема в зимовий період, коли температури нижчі, а за декілька років повернути витрати на їх встановлення.

❌ Міф: Тепловий насос шумний і заважає мешканцям будинків.

 Правда: Сучасні теплові насоси дуже тихі в роботі, особливо в порівнянні з традиційними системами опалення, такими як котли на твердому паливі або газові котли.

❌ Міф: Встановлення теплового насоса - дуже складний процес. 

 Правда: Встановлення теплового насоса може бути складнішим, ніж установка традиційної системи опалення, але це залежить від конкретної ситуації. Якщо Ви звернетесь до нас, то встановлення пройде без зайвих клопотів. У нас працюють тільки кваліфіковані фахівці з багатим досвідом роботи. 

Висновок

Що ж можна сказати на завершення: 

Тепловий насос є чудовим і технологічним винаходом для опалення будинку з багатьма перевагами. Він є екологічно чистим, ефективним та економічним, що дозволяє знизити витрати на опалення в довгостроковій перспективі. Тепловий насос може бути встановлений у будь-якому типі будинку, що робить його універсальним рішенням. Крім того, він може бути використаний як для опалення, так і для охолодження приміщення, що забезпечує більш гнучке його використання. 

Також можна провести риску і під тим, що більшість міфів, що існують про теплові насоси, неправдиві. Скоріше за все вони виникають через нестачу досвіду використання цієї технології, бо вона є достатньо новітньою і, не дивлячись на стрімке зростання її популярності, все ще не така розповсюджена, як традиційні системи опалення, такі як газові, електричні або твердопаливні котли. 

Дякую за увагу, якщо є питання ви можете писати їх в коментарях. Давайте створювати затишок разом та обирати найкраще!

Безкоштовна доставка
Під замовлення
Внутрішній блок теплового насоса Vaillant flexoCompact exclusive VWF 58/4 230V (вбуд. Бойлер 185 літрів) (0010016712) Внутрішній блок теплового насоса Vaillant flexoCompact exclusive VWF 58/4 230V (вбуд. Бойлер 185 літрів) (0010016712)
1 відгук
Код: 1986
Безкоштовна доставка
Під замовлення
Зовнішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM split VWL 125/5 AS 230V (0010021636) Зовнішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM split VWL 125/5 AS 230V (0010021636)
6 відгуків
Код: 79408
Безкоштовна доставка
Під замовлення
Внутрішній блок теплового насоса Vaillant geoTHERM VWS 300/3 INT3 (0010018429) Внутрішній блок теплового насоса Vaillant geoTHERM VWS 300/3 INT3 (0010018429)
6 відгуків
Код: 31946
Безкоштовна доставка
Під замовлення
Внутрішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM VWL 127/5 IS для 125/5 (0010023526) Внутрішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM VWL 127/5 IS для 125/5 (0010023526)
7 відгуків
Код: 81390
Безкоштовна доставка
Під замовлення
Внутрішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM VWL 57/5 IS для 35/5 и 55/5 (0010023503) Внутрішній блок теплового насоса Vaillant aroTHERM VWL 57/5 IS для 35/5 и 55/5 (0010023503)
7 відгуків
Код: 81391