Як вибрати термоголовки на батарею? Терморегулятори для радіатора


Зараз за комфортний мікроклімат у квартирі відповідає опалювальний прилад – радіатор чи конвектор. Гарячий теплоносій подається в них через центральну систему опалення в кожну кімнату однаково без урахування особливостей ваших приміщень та особистих уподобань. Ви, звичайно, можете встановити прості кульові крани та вручну вмикати або вимикати подачу тепла, але тільки це доведеться робити щоразу, коли Вам стане холодно або спекотно. Навіщо так мучитися? У цій статті ми поговоримо як вибрати термоголовку на батарею, а також особливості встановлення та налаштування. Поїхали!

Як завжди, з Вами Теплорадість. Всім привіт.


Навіщо встановлювати термоголовку на радіатор?
Ви налаштовуєте потрібну температуру в кімнаті, і як датчик визначе, що температура повітря стала вище заданої, він скорочує подачу тепла в опалювальний прилад. Якщо температура повітря впала нижче за задану, то датчик дає команду на відкриття подачі гарячого теплоносія. Налаштувавши бажану температуру, ви сміливо займаєтеся особистими справами. Терморегулятор для радіаторів автоматично контролює температуру повітря в приміщенні без вашої долі. Термоголовка – це не тільки ваш комфорт, а й економія. При індивідуальному обліку тепла ви платитимете лише за те, що споживаєте.


Як підібрати терморегулятор на батарею?
Якщо у вас радіатор з бічним підключенням, то необхідні для підключення зовнішні крани - ручні вентильні або термостатичні на подачу крани, що відсікають, на зворотну лінію. Термоголовка встановлюється на трубі, що подає, тому першим кроком буде визначення типу клапана на радіаторі опалення. Від того, який кран ручний або термостатичний на подачі, буде залежати чи зможемо встановити термоголовку на батарею.
Термоклапани відрізняються від ручних вентильних кранів тим, що під пластиковим ковпачком знаходиться шток, ходом якого керуватиме термоголовка. Існують як готові комплекти кранів із термоголовкою, так і окремі елементи. Розглянемо варіант, коли термостатичний клапан вже підключений до батареї, і нам потрібно визначити тип, щоб підібрати терморегулятор.


Типи термостатичних клапанів для бокового підключення:
  • M30x1,5 – найпоширеніший тип термоклапанів. Випускається такими виробниками як Schlosser, Oventrop, Honeywell, Heimeier і т.д.
  • M23x1,5 (RA-N) виробника Danfoss знаходяться на другому місці за популярністю. Відрізняються своїм кліковим підключенням, на противагу класичному різьбовому.
  • M28x1,5 виробника Herz Armaturen зустрічаються також часто в багатоквартирних будинках.
  • RTD (M30x1,5) – це старі клапани Danfoss, які вироблялися до 2010 року. Періодично запитують у Києві на заміну старих терморегуляторів. І тому існує сервісна термоголовка Danfoss RA 2945 чи будь-яка інша під клапан RA-N через спеціальний адаптер під RTD.


Якщо справа стосується радіаторів з нижнім підключенням, то термостатичний клапан або вбудований в радіатор, або докуповується окремо (актуально для турецьких сталевих радіаторів). Існує лише дві версії термовставок для таких радіаторів, зокрема: M30x1,5 або M23x1,5 (Danfoss RA-N).


Якими термостатичними вставками комплектуються відомі виробники сталевих радіаторів?


 


  1. Радіатори Kermi, Korado, Purmo комплектуються термовставками M30x1,5.
  2. Vogel&Noot, DeLonghi, Regulus - M23x1,5 (Danfoss).
  3. Усі турецькі виробники ТМ Djoul, E.C.A., Radimir і т.д. не мають у комплекті вбудований клапан. Тому важливо відразу доукомплектувати один із двох варіантів клапанів, що продаються окремо.
Якщо ж у вас не вдалося самостійно визначити тип клапана для підбору термоголовки, то не біда. Потрібно буде надіслати нам фотографію підключення клапана поблизу зі знятим ковпачком, і наші консультанти із задоволенням вас проконсультують.


Які типи термоголовок для батарей бувають?

Механічні термоголовки відрізняються від електронних точністю налаштування та економією тепла. Якщо проста механічна термоголовка заощаджує до 15-20% теплової енергії на кожному радіаторі, то електронна дозволяє зберегти до 25-30% тепла, а значить витрати на опалення будуть меншими.
Терморегулятори батарей бувають як з виносним, так і з вбудованим датчиком температури. Для радіаторів, які вмонтовані в нішу або знаходяться під шторою рекомендуємо встановлювати термоголовки з виносним датчиком, тому що між стіною та шторою температура сильно відрізнятиметься від тієї, яка в середині приміщення. Докладніше про помилки при встановленні термоголовок читайте далі.
Електронні термоголовки існують як з локальним, так і віддаленим регулюванням через смартфон. Локальна настройка можлива лише через безпосередню взаємодію з пристроєм. Віддалене керування дає можливість у будь-який момент скоригувати налаштування температури в приміщеннях, наприклад, коли ви повертаєтеся з тривалої поїздки або плануєте їхати на дачу та підняти температуру в певних кімнатах.


ТОП-3 помилки при встановленні термоголовки на батарею


1. Вертикальна установка термоголовки на клапані замість горизонтальної. У такому положенні терморегулятор суттєво перегрівається і, як наслідок, відбувається передчасне відключення радіатора, тоді як кімната залишилася непрогріта.
2. Установка термоголовки та термоклапану на зворотну лінію радіатора. По-перше, через недотримання напрямку потоку теплоносія (див. по стрілці на корпусі термостатичного клапана) будуть створюватися шуми та вібрації в системі. Існують спеціальні термостатичні клапани для зворотної лінії, але вони трапляються досить рідко. До того ж, встановлюючи термоголовку на зворотній стороні, де температура повітря в середньому на 3 градуси нижче, ніж у районі крана подачі, ми отримуємо похибку в регулюванні. 


 


3. Установка термоголовки під шторою або в ніші призводить до переохолодження приміщення через те, що вбудований датчик орієнтується на температуру повітря біля себе, тоді як у середині приміщення вона значно нижче. Тут приходять на допомогу термоголовки з виносним капілярним датчиком або електронні термоголовки з виносним кімнатним термостатом на батарейках. Тому запам'ятайте: місце монтажу термоголовки має бути таким, яким відображається середня температура в кімнаті. У такому випадку терморегулятор коректно вимірюватиме температуру та підтримуватиме рівень комфорту.
Встановлюємо термоголовку на термостатичний клапан радіатора. 3 простих кроки.


  1. Виберіть на шкалі термоголовки максимальне значення - 5 чи 6 залежно від виробника для механічних термоголовок чи максимальну температуру повітря електронної термоголовки. Це потрібно для того, щоб термоголовка максимально відкрилася.
  2. Приєднуємо термоголовку до клапана радіатора. Різьбовим або кліпсовим (защіпкою) методом.
  3. Вибираємо оптимальне значення на шкалі, як правило, від * до 5. Для електронних термоголовок все простіше – вибираємо конкретну температуру повітря на дисплеї або на телефоні замість значення шкали.

Налаштування завершено. З цього моменту робота вашої системи опалення буде значно економічною та комфортною.

Докладніше про моделі термоголовок за типом та виробником дивіться на сторінці категорії Термоголовки на нашому сайті. Наші консультанти зможуть вам допомогти при виборі та оформити замовлення. Для передплатників каналу можна скористатися спеціальним купоном 1qwer6 при замовленні через кошик. Приємних покупок на нашому сайті!


А на цьому все. Дякую, що дочитали статтю до кінця. Завжди раді вам бути корисними. До швидких зустрічей, друзі!


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!