Одноконтурний або двоконтурний газовий котел


Привіт, усім хто хоче розібратися, що саме Вам необхідно, як завжди Вас вітає команда Теплорадість. Кожен день консультуючи Вас щодо придбання котла в будинок, квартиру або офіс, ми стикаємося з одним і тим же питанням: Який газовий котел вибрати одноконтурний чи двоконтурний?

Давайте розберемося разом. Адже ви вибираєте котел не на сезон і навіть не на п'ять, а на 10-15 років.


Двоконтурний котел
Двоконтурний котел своєю назвою підказує, що містить у собі два контури, тобто гріє і опалення, і гарячу воду. І здавалося б, це і є відмінне рішення, яке задовольняє всі потреби, але давайте для початку розберемося з тим, що таке одноконтурний котел.


Одноконтурний котел
Одноконтурний котел в корпусі має один контур для нагрівання системи опалення, тобто нагрівання гарячої води має здійснюватися в бойлері непрямого нагріву і це звичайно робить дорожче систему гарячого водопостачання, але будьмо чесні один з одним - у масштабах будівництва будинку або квартири 10-15 тис. гривень – це невеликі гроші.


Тепер подивимося глибше
Вторинний пластинчастий теплообмінник, який використовується для нагрівання гарячої води в більшості двоконтурників, має обмежену протоку, а значить має можливість нагріти не більше певної кількості літрів гарячої води за хвилину (це, до речі, залежить не тільки від потужності котла, а й від настроєної температури). Відповідно, через обмежену кількість води під час прийому душу, Ви можете прийняти незапланований контрастний душ, навіть якщо хтось із Ваших домочадців захоче сполоснути кухоль на кухні. Ще одним недоліком проточного нагрівання є швидкість його включення – датчик протоки спрацьовує при достатньому відкритті крана та з невеликою затримкою. Після цього Ви якийсь час зливаєте холодну воду, що є привідом для виклика асенізатора.
Нагріта в ємнісному накопичувачі, тобто в бойлері непрямого нагріву, гаряча вода може закрити потреби кількох людей одночасно. Змонтувавши контур рециркуляції, який крім постійної наявності гарячої води в кранах, дозволить Вам встановити водяні сушки для рушників у своїх санвузлах, Ви отримаєте ще більший комфорт від експлуатації одноконтурного газового котла з бойлером непрямого нагріву. Також якщо Ви плануєте встановити душ тропічна злива, продуктивність яких вище 12 літрів за хвилину, то Вам підійде лише варіант одноконтурного котла з бойлером непрямого нагріву. Сотні реалізованих об'єктів у яких одноконтурний котел з бойлером дає більше комфорту, ніж двоконтурний, реалізовані нами та нашими спеціалістами за більш ніж десятирічний досвід у сфері опалення та водопостачанні.


Плюси одноконтурного котла з бойлером непрямого нагріву
Крім плюсів користувача однозначно можна виділити ще й експлуатаційні, сервісні плюси:

  • Накип: так як нагрівання в проточному теплообміннику йде на високих температурах, а вміст солей жорсткості у воді досить високий, випадання накипу неминуче і це лише питання часу, коли Вам знадобиться перше, але далеко не останнє промивання; У випадку з бойлером непрямого нагріву - накип також утворюватиметься, але в силу конструкції теплообмінника не так швидко і, при цьому, нагрівання все одно буде відбуватися;
  • Термін зносу гідравлічної групи: так як у двоконтурному котлі кожне відкриття крана гарячої води супроводжується перемиканням триходового клапана, він зношується швидше, ніж в одноконтурному, тому що на нагрівання бойлера котел перемикається рідше при тій же кількості вмикання та вимикання гарячої води;
  • Чітке розуміння, що навіть під час сервісного обслуговування котла Ви якийсь час зможете використовувати гарячу воду з бойлера.


Звичайно, іноді при проектуванні не закладається достатньо місця для того, щоб встановити і котел і бойлер поруч, але в таких випадках на допомогу приходять підкотлові бойлери, які можна встановити безпосередньо під котел. У таких бойлерах всі підключення розташовано на верхній частині корпусу. Використовуючи такий варіант бойлера, все обладнання можна розмістити у вертикальній шафі висотою 2 метри та шириною 80 сантиметрів.


Бувають випадки, коли люди, отримавши недостатню консультацію, встановлюють двоконтурний котел там, де однозначно правильніше та комфортніше було б встановити одноконтурний котел з бойлером, але навіть і в таких, здавалося б, безнадійних випадках є рішення - бойлер пошарового нагріву.
Фактори для підбору котла
Вибираючи котел користуйтеся такими факторами:

  • Скільки людей проживатимуть у будинку/квартирі?;
  • Чи є місце для монтажу бойлера?
  • Чи довгі магістралі гарячого водопостачання?;
  • Наскільки для Вас важливий комфорт, адже будуючи будинок Ви робите це для того, щоб Вам було комфортно жити, а не для того, щоб заощадити на одному обладнанні і мучиться наступні десять років.


Пам'ятайте, що, вибираючи одноконтурний котел з бойлером непрямого нагріву, Ви обираєте комфорт! Чекаємо на Ваші думки, теми які Вам було б цікаво від нас дізнатися і питання, що виникли при перегляді в коментарях. Дякуємо, що дочитали цю статтю до кінця!

До швидких зустрічей


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Топ-5 рейтинг конденсаційних двоконтурних газових котлів
03.11.2021

У минулому випуску ми говорили про 7 причин великої витрати газу в системі опалення, забувши згадати про 8 причин - це вибір газов...

Читати далі →
Топ-5 рейтинг газових одноконтурних котлів середнього класу
13.10.2021

Сьогодні ми звернемося в сторону середнього цінового сегмента під девізом: Комфорт доступний кожному.

Читати далі →
Топ-5 рейтинг газових котлів одноконтурних преміум класу
04.10.2021

Дана тема ґрунтується на тому, що коли ми будуємо будинок, то робимо це для поліпшення свого комфорту. Але ж важливим критерієм як...

Читати далі →
Рейтинг газових котлів двоконтурних 2021. Топ кращих котлів
23.04.2021

Ми покажемо Рейтинг газових котлів двоконтурних 2021. Топ кращих котлів. Після прочитання цієї статті Ви зможете визначитися який ...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!