Колектор для радіаторів та теплих підлог


Доброго дня. Наші ведучі захворіли і тому сьогодні буде випуск без Юлі та Микити, що Вам полюбилися. Бережіть себе та своїх близьких.


Минулого випуску ми торкнулися теми колекторів. І у наших передплатників та клієнтів після перегляду попереднього випуску виникли деякі питання, на які ми хочемо дати відповіді.


І перше запитання, яке нам поставили:

Що таке підготовлена ​​вода для опалення?
Підготовлена ​​вода для системи опалення — це вода очищена від солей жорсткості, заліза, з нормалізованим рівнем кислотності (допустимий діапазон від 8 до 9,5) та вмістом розчиненого кисню не більше 0,05 мг/куб.м.


Досягається це такими способами:

  1. Установкою хімводопідготовки (про яку ми маємо окрему статтю та відео);
  2. Купівля підготовленої води для системи опалення;
  3. Використання фільтрів для заправки систем опалення, які випускають деякі виробники котельного обладнання (скажу за секретом небюджетний варіант).


Наступне питання від наших передплатників звучить так:

Колектор для радіаторів та теплих підлог в одному?
По суті це не зовсім правильне формулювання — існують змішувальні вузли для теплої підлоги, які дозволяють підключити з одного боку колектор радіаторний, а з іншого вже колектор для теплої підлоги. Знайти такі змішувальні вузли можна у багатьох виробників:Наступне питання:

Тож якого ж виробника вибрати?
Чіткої відповіді на це питання немає, тому що все індивідуально. Як варіант, можна виходити з того, яку трубопровідну систему Ви купуєте. Майже у кожного виробника труб є свої колектори. Іноді вони схожі між собою, тому що замовляють їх на одному заводі, але, проте, придбати одного виробника — дуже зручно.


Радіаторні колектори
Застосовуються для променевої радіаторної системи, яка простіше піддається автоматизації, зручніше в обслуговуванні та експлуатації. В принципі мають подібний пристрій з колекторами для теплої підлоги, за винятком відсутності витратомірів. У випадку з колекторами радіатора, балансування можливе за рахунок вентилів.


Деякі монтажники (з якими особисто ми згодні) говорять про те, що на опалення радіатора також необхідно встановлювати колектор з витратомірами, особливо якщо є кілька радіаторів на одній гілці. Це дозволить Вам відбалансувати рівномірну витрату та отримати ефективнішу розтрату енергоносія.


Балансування
Враховуючи, що балансування актуальне, як для радіаторних колекторів, так і для колекторів теплої підлоги, варто розкрити і цю тему:

Загальна витрата теплоносія через колектор (л/хв) приймається за 100%. Потім у відсотках розраховується витрата кожного опалювального контуру, наприклад, це буде 20, 30 та 50% і пропорційно переводиться в літри за хвилину. Вкручуванням або викручуванням головки витратоміра або вентиля на приладах виставляються потрібні показання. Необхідно зауважити, що таким чином можна зробити розрахункове балансування контурів. Фактичне балансування проводиться за фактичними показаннями витрати теплоносія через колекторну групу, для цього перед колектором подачі потрібно встановити вимірювальний витратомір та на підставі його показань розкинути загальну витрату контурів, що підключаються до колектора.


Колектори на воду
Зараз досить модно застосовувати колектори для розведення води по будинку та навіть по квартирі. З тим, що це зручно в подальшій експлуатації та обслуговуванні всіх приладів, підключених таким чином до системи водопостачання. Тобто якщо у Вас десь потік кран або з підключенням зворотного осмосу трапилася якась напасть, то Вам достатньо перекрити лінію, на якій встановлені ці прилади, а не всю воду в будинку чи квартирі. У даному випадку рекомендуємо звернути увагу на таких виробників, як:Якщо Вам потрібна допомога в консультації та виборі — наші менеджери, завжди готові допомогти Вам. До швидкої зустрічі!


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Колектор для теплої підлоги: основи, вибір та монтаж
02.02.2022

На вихідні були в гостях у друзів у приватному будинку. Як же це круто та комфортно, коли скрізь теплі підлоги!

Читати далі →
Автоматика для водяної теплої підлоги. 8 кроків підбору систем
25.11.2021

У попередній статті ми торкнулися теми автоматики для теплої підлоги, а сьогодні ми пройдемо 8 кроків для її підбору. Поїхали!

Читати далі →
Управління теплою підлогою. Автоматика для водяної теплої підлоги
18.11.2021

Існує міф серед наших потенційних клієнтів, що достатньо налаштувати температуру на змішувальному вузлі гребінки і на цьому керува...

Читати далі →
Труба Рехау. Підбір і монтаж труб і фітингів Rehau Rautitan
04.08.2021

У сьогоднішньому випуску ми розповімо Вам про сантехнічну систему Rehau Rautitan. Розглянемо фітинги та труби Рехау для опалення т...

Читати далі →
Радіатор сталевий тип 22, 11 або 33. Розміри. Який краще?
26.07.2021

Сьогодні ми розпакували радіатор сталевий тип 22 щоб побачити його відмінності від 11-го і 33-го типу. Окремо розглянемо кожен тип...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!