Колектор для теплої підлоги: основи, вибір та монтаж

Всім привіт. Ми зібрали питання від наших клієнтів і поставили їх до нашого керівника відділу продажів.

Юля: На вихідні були в гостях у друзів у приватному будинку. Як же це круто та комфортно, коли скрізь тепла підлога!

Микита: Звичайно, якщо вони правильно реалізовані, ще й добре прораховані, управління підібрано грамотно, то це просто пісня


Водяна тепла підлога — комфорт та затишок у Вашому домі
Юля: Всім привіт, це канал Теплорадість, і сьогодні ми обговоримо колектори для теплої підлоги або, як їх ще називають, гребінки для теплої підлоги. Вже багато років система підлогового опалення, вона ж тепла підлога, набирає популярності.

Микита: Не те щоб вони раніше не були популярними, але все більше джерел тепла розраховані на низькотемпературні рішення. Реалізація теплих підлог обходиться не так дорого як здається та багато хто випробувавши наскільки це комфортно, будучи в гостях у друзів або в номері готелю, застосовують їх при будівництві своїх будинків.


Який колектор для теплої підлоги вибрати?
Юля: Однак, багато хто стикається з питаннями: який колектор вибрати, який змішувальний вузол поставити, якими трубами прокладати теплу підлогу і т.д. Давайте спробуємо відкрити завісу.


І так, Микито, з якого матеріалу варто використовувати колектор?


Микита: Скажу чесно, я прихильник того, щоб підбором комплектуючих займалися професіонали, які згодом і збирають систему опалення, або професійні консультанти, такі як у нас у Теплорадісті.


Почнемо з того, що в цілому абсолютно не принципово який матеріал колектора ти вибереш: нержавіюча сталь, латунь або пластик. Важливо, щоб все було правильно укомплектовано, якісно зібрано, залитий хорошої якості теплоносій та найважливіше, щоб все правильно експлуатувалося та обслуговувалося, адже будь-яка система потребує обслуговування та догляду. Щороку перед опалювальним сезоном викликати сервісного фахівця, щоб він перевірив роботу насосів, перевірив тиск у розширювальному баку та багато іншого.


Важливість теплоносія у водяній теплій підлозі
Юля: Ти сказав про якісний теплоносій. Це так важливо при виборі колектора? І що ти мав на увазі під якісним теплоносієм?


Микита: Так важливо. Багато хто навіть не замислюється над цим питанням і заливає в систему опалення непідготовлену воду з-під крана. Але в такій воді є багато шкідливих домішок, які згодом позначаються на роботі такої системи. Наприклад, латунні колектори з часом окислюються при такій воді. Або просто заливають різні дешеві та сумнівної якості незамерзайки.

Я рекомендую заливати в систему опалення підготовлену воду, не дисцилят (оскільки дисцильована вода з'їдає все на своєму шляху і також погано позначається на роботі всіх комплектуючих в системі опалення). Або заливати теплоносій Bosch, Vaillant, Viessmann і т.д.


Визначились із вибором колектора, що далі?
Юля: Допустимо, ми визначилися з вибором колектора, що робити далі?


Микита: Наступним кроком я думаю, варто підібрати змішувальний вузол - я люблю автоматизацію, оскільки це зручно і комфортно. Але і є простіші варіанти, наприклад термоголовки з капілярами. Вони теж виконують свою функцію, не так точно встановлюють температуру і необхідно буде налаштовувати термоголову на колекторі в ручну - це не зовсім зручно. І звичайно, все залежить від бюджету, який ми готові витратити на придбання колектора для теплої підлоги.


Навіщо потрібні витратоміри на колекторі теплої підлоги?
Юля: А ось ще питання яке часто задають клієнти, які звертаються до нас: Яка різниця який я колектор виберу - чому мені не підійде звичайнісінький радіаторний, навіщо мені ці витратоміри?


Микита: Звичайно, хочеться сказати так історично склалося, але витратоміри - це те, що врятує Вас від некомфортного та нерівномірного прогріву теплої підлоги. Регулюючи їх, ми контролюємо протоку безпосередньо в самому контурі опалення.


Навіщо потрібний насос на колекторі теплої підлоги?
Юля: Чи потрібний насос на колекторі теплої підлоги?


Микита: Звичайно потрібний. Він відповідає за циркуляцію теплоносія у контурах теплої підлоги. До того ж, центральному насосу (який встановлений у системі опалення) не завжди вистачає потужності продавити кожен контур опалення в колекторі теплої підлоги.


Юля: Ти обіцяв, що покажеш принциповий підхід до встановлення та монтажу колектора.


Микита: Так, звичайно.


Короткий процес монтажу показаний у вигляді ролика на початку цієї статті. А сьогодні все. Задавайте питання у коментарях під цією статтею. До швидких випусків. Бувайте.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!