Газовий котел – це серце опалювальної системи. 
Від його правильного функціонування залежить ефективна робота опалення – тоді пристрій виробляє більше тепла, спалюючи менше палива, що приносить економію. Ефективний котел також швидше реагує на зміни зовнішньої температури. Ми повинні піддавати його регулярним технічним перевіркам, а в разі несправності ремонтувати або замінювати справним котлоагрегатом.

Коли виникає несправність газового котла?

Найчастіше саме несправність спонукає нас замінити котел на більш нову модель. Опалювальні пристрої обігрівають будинки та квартири не менше ніж півроку, а найчастіше є ще й джерелом гарячої води. Безперервна робота може призвести до перевантаження пристрою, але несправності часто можна усунути. 

Найчутливішим елементом є теплообмінник, безвідмовна робота якого диктується коректною роботою пристрою. Занадто великий котел також призводить до неекономної експлуатації. Чим вище потужність пристрою, тим більше палива він споживає, а у разі роботи на зрідженому газі скорочує цикл роботи пальника. Це призводить до більш частого увімкнення та вимкнення пальника, що може призвести до пошкодження компонентів. Іноді проблема полягає в перегоранні запобіжника, відсутності належної вентиляції або встановлення неправильних параметрів.

Зниження витрат на опалення до 25%

Навіть старий котел зможе працювати без збоїв, але витрати на його експлуатацію будуть високими. Застаріла конструкція може вимагати безперервного обслуговування та споживати велику кількість палива. Заміна котла на сучаснішу модель дозволить знизити рахунки за опалення до 25%, але для цього потрібна модернізація опалювальної системи, що коштує недешево. Тому варто перевірити рентабельність рішення, чи перевищать заощаджені гроші витрати на встановлення нового котла. Давайте також мати на увазі, що ціни на газ ще зростатимуть, причому в кілька етапів в найближчі роки.

Можна розраховувати на економію під час заміни котла на  конденсаційну модель, оскільки для виробництва заданої кількості тепла він використовує менше палива, ніж традиційний прилад. Все завдяки використанню тепла при конденсації водяної пари, що міститься у вихлопних газах. Досягнення економії часто залежить від розміру та типу котла. 

Спочатку експлуатаційні витрати будуть вищими – конденсаційні котли коштують дорожче традиційних, як і плата за їх професійне сервісне обслуговування. Однак використання конденсаційного котла має низку переваг – ми можемо вільно регулювати потужність пристрою за рахунок плавної модуляції роботи пальника, а камера згоряння закрита, що знижує ризик отруєння чадним газом.

Екологічне опалення

Заміна котла на новий може бути продиктована і прагненням екологічного опалення з меншими втратами енергії. Вища енергоефективність конденсаційних пристроїв робить їх безпечнішими для навколишнього середовища. Розглядаючи покупку нового пристрою, зверніть увагу на європейську директиву ErP, яка набула чинності 26 вересня 2015 року і регулює стандарти енергоспоживання. На її підставі всі неконденсаційні (конвекційні) котли потужністю до 400 кВт були зняті з виробництва в ЄС, а встановлені раніше пройшли перевірки щодо необхідності заміни котла на новий.

В Україні нещодавно набули чинності окремі положення Технічного регламенту щодо екодизайну обігрівачів приміщень. Зокрема з 29 серпня 2022 року було заборонено вводити в обіг на ринку України стандартні конвекційні котли.


Висновок

 

Перш ніж ухвалити рішення про заміну  опалювального котла, варто звернути увагу на усі переваги та недоліки такого рішення. Більш ефективне опалення передбачає модернізацію Вашої системи опалення, збільшення поверхні радіаторів та дорожче сервісне обслуговування. З іншого боку, економія витрат до 25% окуповує вкладення на модернізацію.

Для безкоштовної консультації щодо Вашої системи опалення, потрібно лише зателефонувати нашому експерту за номером  +38 067 478-51-55 або створити онлайн-заявку на сайті.

Двоконтурний газовий котел E.C.A. Gelios Plus 24 НМ + труба (1002) Двоконтурний газовий котел E.C.A. Gelios Plus 24 НМ + труба (1002)
5 відгуків
Код: 89103
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Двоконтурний конденсаційний котел Vaillant ecoTEC pure VUW 246/7-2 (0010023030) Двоконтурний конденсаційний котел Vaillant ecoTEC pure VUW 246/7-2 (0010023030)
3 відгуки
Код: 41727
Купити в один клік
Двоконтурний конденсаційний котел Protherm Puma Condens 24/28 MKV-AS/1 (0010026149) Двоконтурний конденсаційний котел Protherm Puma Condens 24/28 MKV-AS/1 (0010026149)
0 відгуків
Код: 88661
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Одноконтурний газовий котел Vaillant atmoTEC plus VU 240/5-5 (0010048162) Одноконтурний газовий котел Vaillant atmoTEC plus VU 240/5-5 (0010048162)
1 відгук
Код: 1429
Купити в один клік
Безкоштовна доставка
Двоконтурний конденсаційний котел Immergas Victrix OMNIA 25 Двоконтурний конденсаційний котел Immergas Victrix OMNIA 25
1 відгук
Код: 81384
Купити в один клік