Системи швидкого монтажу для котелень та їх автоматизація


Всім привіт, з Вами, як завжди, канал Теплорадість.


Декілька випусків тому ми обговорювали з Вами перші кроки щодо вибору системи опалення. Крім основних кроків, важливим кроком є ​​вибір варіанта обв'язування котельні. Звичайно, вона відрізнятиметься залежно від вибраних варіантів джерела тепла та систем опалення. Сьогодні ми більш докладно хотіли б обговорити варіант поєднання радіаторного опалення та теплої підлоги із системами швидкого монтажу котелень.


Варіанти комбінації системи опалення
Неодноразово стикалися з питанням наших клієнтів, які вибрали простіший варіант комбінування системи опалення. Як зробити так, щоб не треба було кілька разів за сезон змінювати температуру на термостатичному змішувальному вузлі? Тому що восени вона, за їхніми спостереженнями, потрібна 25-28ºС, взимку 30-35ºС, а навесні знову 25-28ºС. І здавалося б, що це не складно — просто повернути регулятор на термостатичному змішувачі, але все ж таки, всі хочуть жити комфортніше та не ходити по перегрітій підлозі.

Звичайно, цей нюанс можна вирішити монтажем сервоприводів на гребінці та кімнатних датчиків із сенсорами температури поверхні теплої підлоги, але можна піти і ще одним, не менш цікавим та коректним шляхом.


Перший варіант
Підійде для систем з невеликою кількістю теплої підлоги:

Змішувальна група Meibes Thermix EL із сервоприводом — це зручне компактне рішення для монтажу прямо під газовим або електричним котлом. Застосовується якраз у випадках коли котловий насос працює на лінію радіатора. Ідеально підходить для котелень з обмеженим простором.


Автоматизація


 


Це може бути як погодозалежна автоматика від виробника котла, так і інші варіанти, такі як:

  1. Euroster 11M (керуюча сервоприводом за температурою подачі та має можливість відключати насос за кімнатним термостатом);
  2. Euroster 12M (погодозалежна автоматика, що керує сервоприводом за температурою подачі та зовнішньою температурою, також має можливість відключати насос по кімнатному термостату).

Та багато інших варіантів від різних виробників.


Другий варіант системи швидкого монтажу

 Підійде для великих систем або для систем, в яких є потреба окремо керувати подачею теплоносія не тільки на теплу підлогу, але і на радіатори.

Як варіант, це може бути пакетні пропозиції від виробника Meibes Action з різними варіантами комплектації в залежності від Вашого технічного завдання. В комплект входить:

  • Гідравлічний роздільник, по простому — гідрострілка, яка призначена для поділу котлового контуру від опалювальних, що дозволяє котлу швидше реагувати на зміни температури, а також розділяє потоки котлового насоса та насосів контурів опалення;
  • Колектор, на який встановлюються насосні групи та гідрострілка;
  • Насосні групи, у наведеному випадку, потрібна одна пряма на радіатори та одна змішувальна група на теплу підлогу. Комплектувати їх рекомендуємо енергоефективними насосами.


Автоматизація
Автоматизувати роботу такої схеми можна кількома варіантами:

  1. Погодозалежна автоматика від виробника котла з можливістю керування декількома контурами, до речі не у всіх виробників вона є.
  2. Інша автоматика така як: Salus MULTI-MIX, Euroster UNI 2, Euroster UNI 3, Meibes HZR-С;
  3. Все тими ж: Euroster 11M та Euroster 12M, нюанс такого варіанту децентралізація, що не дуже зручно та коректно.


Звичайно, крім наведеного вище прикладу, є й інші виробники техніки швидкого монтажу з такими ж варіантами комплектацій:

та інші.


Є і виробники котельного обладнання, що також випускають системи швидкого монтажу:

та інші.

На вибраному нами прикладі ми хотіли розповісти про різноманітність варіантів обв'язування котелень. Існують і інші способи, але для їх застосування необхідні точні розрахунки діаметрів трубопроводів, гідравлічних потоків та інших факторів, що впливають на правильну роботу.

Перераховані нами виробники прорахували все це до нас та створили максимально зручні для монтажу форм-фактори обладнання, спеціально для його прискорення і спрощення. Недаремно вони називаються системами швидкого монтажу ;-)

Вибираючи такі системи, Ви можете бути впевнені в правильній гідравлічній схемі роботи, навіть дуже складних котелень. Ну а наші менеджери будуть раді Вам допомогти в більш детальному підборі обладнання та автоматики, виходячи саме з Вашого технічного завдання.


Не забудьте передплатити наш канал, хто ще цього не зробив, ставте лайк цієї статті і ставте питання в коментарях. А ми завжди раді Вам бути корисними, до швидких зустрічей друзі.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Монтаж опалення. Перші 3 кроки до бажаного
22.12.2021

Сьогодні ми розповімо, що робити, якщо Ви задумалися про необхідність заміни або створення нової системи опалення. Ось перші кроки...

Читати далі →
Опалення та ГВП для дачі або гостьового будинку
29.12.2021

Напередодні новорічних свят та різдвяних канікул, а також виїздів на дачі, варто задуматися про можливі варіанти опалення цих місц...

Читати далі →
Циркуляційний насос для опалення як вибрати за 3 кроки?
11.08.2021

Отже, що ж таке циркуляційний насос для опалення? Насос, який призначений для прискорення або створення циркуляції в системі опале...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!