Циркуляційний насос для опалення як вибрати за 3 кроки?


Отже, що ж таке ціркуляційній насос для опалення?

Насос, який призначений для прискорення або створення циркуляції в системі опалення, називається насос циркуляційний. Залежно від складності системи опалення, насос може бути один або ж їх може бути кілька. Але незалежно від кількості циркуляційних насосів, кожний з них - повинен бути підібраний правильно.


З чого почати підбір циркуляційного насоса для опалення?
1. Підібрати циркуляційний насос по площі і іншим параметрам

Кожна система опалення і кожен окремо взятий її ділянку мають свої характеристики для підбору насоса. Основними ж параметрами насоса є максимальна витрата, що вимірюється в м³ / год, і натиск, який вимірюється в метрах. Відповідно для правильного вибору насоса вам необхідно знати витрата і опір (напір) системи опалення, адже саме натиск системи покликаний долати циркуляційний насос.

Витрата системи опалення - це необхідна кількість теплоносія певної температури, яке прокачується через систему, за певний проміжок часу, тобто скільки тепла споживає Ваша система. Для отримання точних розрахунків необхідно тепловизионное обстеження опалювального будівлі, а також теплотехнічні розрахунки. Тому в основному застосовують усереднене значення - 1 кВт на кожні 10 м² опалювальної площі.

Знаючи плановану температуру теплоносія в системі, а також на скільки градусів вона буде остигати на зворотній лінії системи опалення, а також потрібну формулу - можна розрахувати мінімально необхідний витрата насоса:

G = Q / (1,163 * Δt)

Де G - подача насоса м3 / год;

Q - Потужність системи опалення кВт;

1,163 -теплоємність води кВт * год / кг * ° C;

Δt - різніця температури подачі та звороткі магістралі ° C

З огляду на, що сучасні насоси мають не одну, а частіше три швидкості, витрата краще розраховувати на другу.

Говорячи ж про напорі системи опалення варто враховувати:


 • L - довжину прямої ділянки виходу та повернення трубопроводу (м);
 • R - втрати на тертя в трубопроводах, від 50 до 150 (Па / м);
 • Z - коефіцієнт місцевих опорів (1,3 - без термостатичних клапанів: 2,2 - з термоклапаном).Існує міф, ніби статична висота будівлі якось впливає на підбір циркуляційного насоса. Насправді немає, тому що це актуально тільки для підбору  дренажних ,  свердловинних  і  підвищувальних  насосів в системах водопостачання.За великим рахунком циркуляційний насос для опалення повинен створювати тиск достатня для подолання теплоносієм відстані від лінії до зворотної лінії. В системі опалення закритого типу найчастіше підбирається натиск від 2 до 6 метрів водяного стовпа.


2. Розібратися в маркуванні циркуляційних насосів і їх виборі
Як отримані шляхом розрахунків параметри знайти в маркуванні виробників? Кращим варіантом буде звернутися до менеджерів інтернет-магазину Теплорадость, які допоможуть не тільки розібратися в маркуванні, але і підібрати надійних і перевірених виробників циркуляційних насосів. А якщо Ви, так само як і ми любите розбиратися в усьому грунтовно, то нижче для Вас ми підготували короткий курс.

На табличці насоса, як і в назві на нашому сайті зазвичай є найменування виробника, назва моделі і ось така інформація 25-60 / 180.

Що ж означають ці числа:


 • Перше, як правило, розмір підключення вказаний в міліметрах, в побутових насосах зазвичай 25 або 32, але існують моделі і 15, і 80;
 • Друге - напір насоса, той самий, який варто враховувати при виборі, однак більшість виробників вказують його в дециметрах, а значить цей показник необхідно розділити на 10;
 • Третє може варіюватися, так як позначає монтажну довжину насоса, а в побутовому сегменті вона може бути частіше 130 і 180, а в більш потужних насосах 220 і 250.

У нашій роботі ми часто стикаємося з випадками, коли насоси підібрані з великим запасом або навпаки не маючи навіть мінімального запасу. У першому випадку клієнти скаржаться на шум у трубах, цокання термостатичних і зворотних клапанів, а в другому на швидкий вихід з ладу насосного обладнання. І в першому, і в другому випадку, найчастіше, доводиться замінювати насос на відповідний характеристикам системи.


3. Вибір циркуляційного насоса для опалення за типом управління швидкістю обертівНаступним пунктом є вибір управління регулюванням частоти обертів циркуляційного насоса:


 • з механічним регулюванням (3-х швидкісні насоси)
 • енергозберігаючі з електронним регулюванням (інверторні)


Механічне регулювання являє собою перемикач частоти обертання з, як правило, трьома швидкостями. Ця проста і перевірена роками система викликає довіру у так званої старої школи.

Однак електронне регулювання управління насосом дозволяє плавно регулювати частоту обертання і до того ж зменшує споживання електроенергії в кілька разів, завдяки застосуванню сучасних технологій в будові насоса. В кінцевому підсумку, застосування енергозберігаючого варіанти хоч і більш дорогого - в перспективі може заощадити Ваші гроші.

Один європейський виробник насосів навіть порахував, що ціна насоса - це лише 15 відсотків від загальної ціни експлуатації, тобто 85 відсотків Ви надалі витрачаєте за електроенергію. І звичайно ж раціональніше встановити енергоефективний насос з електронним управлінням, що б економити на постійно дорожчають енергоносії.

Крім енергоефективності електронне управління насосом робить його більш універсальним, тому що Ви можете більш точно налаштувати частоту обертання під конкретно Вашу систему, що дозволяє гарантувати відсутність шуму в трубопроводі і ефективну роботу всієї системи. Також варто згадати про функцію автоматичної адаптації, яка дозволяє автоматиці насоса самій приймати рішення щодо зміни потужності в залежності від витрати системи, тобто навіть якщо термоголовка, на одному з 10 радіаторів у вашій системі, закрила термостатичний клапан - насос, наділений такою функцією, змінить свою потужність роботи і тим самим змінить споживання електрики, споживання теплової енергії, а відповідно і енергоносія.


Переваги енергозберігаючого циркуляційного насоса над 3-х швидкісним з механічним управлінням:


 1. Економія електроенергії в 10 і більше разів. Функція автоматичної адаптації, нічний режим зі споживанням 3 Вт / год.
 2. Економія на арматурі. Немає потреби в установці перепускного клапана (вимоги ДБН).
 3. Економія на акумуляторах. Організація резервного живлення (ІБП) вимагає менших акумуляторів і інверторів.
 4. Збільшення терміну служби насоса. Видалення повітря, плавне регулювання, відсутність кавітації і перегріву позитивно впливає на ресурс роботи циркуляційного насоса.
 5. Тривалий гарантійний термін. Гарантія на енергозберігаючі насоси Wilo і Grundfos діє протягом 5 років, замість 2 років як у випадку зі звичайними насосами з механічним управлінням.


Висновки


У цьом відео ми розповілі про те, як вибрато ціркуляційній насос для опалення в 3 простих кроки. Важліво, что без правильного підбору ціркуляційного насоса нам не обійтіся, особливо если це простий варіант з механічнім управлінням. Що стосується енергоефективних насосів з Електрон управлінням и функцією автоадапт, то помилка при підборі мінімізується за рахунок его плавної роботи та індівідуальної адаптації під конкретну систему опалення. Если ж у вас залишились питання з приводу підбору, то обов'язково пишіть Коментарі під ЦІМ відео. Ми з радістю на них відповімо.


А на цьому все. До швидких зустрічей, друзі!


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!