Каталог товарів
0
0
Каталог товарів

Все про чистку бойлера: рекомендації з чищення бойлера (водонагрівача)

17/09/2018
3517
5 хвилин на читання
Зміст

Коли потрібно чистити бойлер?

Коли потрібно чистити бойлер?

Само собою зрозуміло, що бойлер вимагає правильного поводження і обслуговування. Звичайно ж, через підігріву води відбувається утворення накипу на стінках бака, а якщо у Вас мокрий ТЕН, то і на ньому теж. Кожен водонагрівач, який можна купити в нашому інтернет-магазині, має певний термін гарантії від виробника, і поки він не закінчиться, Вам краще будь-які роботи з обслуговування установки довіряти фахівцям. Але спочатку докладніше про те, як зрозуміти, що настав час чистити Ваш водонагрівач від накипу. Існує кілька ознак такого стану:

  • витрата електроенергії сильно збільшився;
  • в бойлері чутні якісь шуми;
  • вода гірше нагрівається.

Отже, якщо установка у Вас вже давно і Ви помітили один або всі ознаки утворення значної кількості накипу, то бойлер необхідно почистити.

Як чистити бойлер?

Перше - перш, ніж чистити бойлер, потрібно відключити його від електромережі. Це дуже важливе правило, якого Ви зобов'язані дотримуватися. Другий етап - слід злити воду. Навіть якщо з якоїсь причини Вам потрібно просто злити воду, водонагрівач все одно потрібно знеструмити, а також почекати, поки вода в баку охолоне, щоб не отримати опік. Ви можете знайти і вивчити детальну інструкцію про зливі води з бойлера. Якщо коротко, то після відключення приладу від електромережі потрібно перекрити воду в квартирі, від'єднати підводку, під'єднати до зворотного клапана гумовий шланг і злити воду. Ємність, в яку будете зливати воду, повинна бути великою. Добре, якщо водонагрівач встановлений над ванною або унітазом.

Коли вода злита, можна приступати до чищення. Для цього Вам потрібно зняти бойлер зі стіни. Краще попросити когось допомогти в цьому. Всі подальші дії будуть відрізнятися в залежності від моделі водонагрівача. Тому розглянемо послідовність в загальному, не вдаючись у подробиці.

Після того, як Ви зняли бойлер, необхідно зняти передню панель. Як правило, рекомендується робити це, піддягаючи панель двома викрутками з протилежних сторін. Далі слід зняти ручку термостата. Потім - відкрутити шурупи і зняти захисну панель. Там знаходиться електрика. Вам необхідно якісно сфотографувати, як і куди приєднуються проводи, щоб після чистки знати, як приєднати їх назад. Після цього потрібно від'єднати провід живлення, відкрутити колодку, зняти заземлення. Потім - відкрутити термостат, витягти фланець, ТЕН і гумову прокладку-ущільнювач.

Тепер Ви можете почистити бак. Досить вигребти з нього накип і протерти зсередини. Не потрібно натирати бак до блиску. Не можна також використовувати агресивні рідини або соскребать накип з бака механічним шляхом. Якщо залишиться трохи накипу, то вона допоможе захистити Ваш бойлер від корозії. Якщо Ви - власник бойлера з мокрим Теном, то його також потрібно очищати від накипу. Прокладання також потрібно промити, а ось магнієвий анод краще не чіпати. Його довжина повинна бути не менше 20 см. В іншому випадку, його доведеться міняти. Коли весь процес чищення бойлера буде завершений, Вам потрібно зібрати його в зворотному порядку.

Включати бойлер можна тільки тоді, коли в ньому є вода.

Як очистити ТЕН від накипу?

Очистити ТЕН від накипу легше, якщо він ще мокрий. Висохлу накип складніше видаляти. Є два способи чищення: механічний і хімічний. При механічному очищенні Ви можете користуватися металевою щіткою або навіть тонким ножиком, але робити це потрібно вкрай обережно, щоб не пошкодити поверхню Тена. При хімічній чистці Вам потрібно або придбати засіб для видалення накипу (найкраще таке, як для електрочайника), або використовувати оцтову кислоту. Звичайно ж, працювати потрібно в рукавичках. І спеціальний засіб, і оцтову кислоту потрібно розводити у воді. Пропорції для очищувача вказані на упаковці, для кислоти це приблизно 250 мл на 10 л води. Після приготування розчину Вам потрібно опустити туди ТЕН на кілька хвилин. Важливий момент - розчин з очищує засобом не повинен контактувати з гумовою прокладкою.

Схожі статті
Фото Дизайнерські кондиціонери - новинки 2018 року
05/09/2018
684
4 хв
Дизайнерські кондиціонери - новинки 2018 року
Досить часто влітку люди стали скаржитися на своє самопочуття. Це пов'язано зі значним підвищенням температури, яке впливає на наше здоров'я. Тому великим попитом стали користуватися кондиціонери. Такі пристрої призначені для підтримки заданої температури повітря в кімнаті.
Читати більше
Фото Принцип якісної установки кондиціонерів.
03/09/2018
689
5 хв
Принцип якісної установки кондиціонерів.
Особливості монтажу і вибір надійної бригади монтажників.
Читати більше
Ви можете звернутися до наших експертів за допомогою
Замовити консультацію
Коментарі
Коментарів немає
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!