Розширювальні баки та гідроакумулятори Zilmet Як підібрати та які бувають


Всім привіт! Сьогодні ми розглянемо найпомітніший, але й один із найважливіших складових систем опалення та водопостачання – розширювальний бак. Розповімо про 3 моделі баків Zilmet, а в кінці статті покажемо як швидко та просто підібрати розширювальний бак і гідроакумулятор для Вашої системи.


Розширювальний бак являє собою гідравлічний компонент, присутній у різних системах та системах опалення, з функцією стримування коливань тиску в контурі, запобігання гідравлічним ударам та змінам тиску.


У більшості випадків встановлення розширювальних баків недостатнього розміру та нерегулярне технічне обслуговування є основними причинами несправностей та пошкоджень системи. Одне з найпоширеніших застосувань відбувається в системах відкритого циклу для гарячого водопостачання зі змінною мембраною для побутового використання.


Який бак вибрати для системи опалення та водопостачання?
Кожен, хто стоїть перед вибором розширювального бака запитує себе: який бак мені потрібен? Все залежить від того, для якої системи Ви підбираєте розширювальний бак. Далі коротко пройдемося пунктами і надамо Вам готове рішення.


Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO для закритих систем опалення
Якщо ви підбираєте бак для закритої системи опалення, то чудовим варіантом буде Zilmet CAL-PRO - це мембранні розширювальні баки для закритих систем опалення, призначені для поглинання збільшення об'єму води при підвищенні температури в системі опалення. Особливостями даної серії баків є:


 • Зварний корпус з вуглецевої сталі поєднується з мембраною із синтетичного бутилен-стирольного каучуку;
 • Зовні баки пофарбовані довговічним епоксидно-поліефірним порошковим покриттям та проходять 100% заводські випробування;
 • Доступні обсягом від 4 до 900 літрів.


Розширювальний бак Zilmet HYDRO-PRO для ГВП
Якщо Вам необхідний бак для гарячого водопостачання, то чудовим рішенням буде Zilmet HYDRO-PRO - лінійка компактних розширювальних баків для ГВП з фіксованою бутиловою мембраною для питної води та внутрішнім епоксидним покриттям. Ці баки виготовлені з вуглецевої сталі із застосуванням зварювальних технологій, що виключають будь-які гострі ріжучі кромки всередині бака. Форма мембрани призначена для запобігання застою води і, отже, росту будь-яких бактерій. Особливостями даної серії баків є:


 • Ексклюзивне внутрішнє покриття епоксидною смолою гарантує тривалу експлуатацію без корозії, а зовнішнє епоксидно-поліефірне покриття запобігає утворенню іржі;
 • Баки Zilmet HYDRO-PRO залишають завод перевіреними та попередньо опресованими;
 • Ці резервуари використовуються з котлами, насосами та як захист від гідроударів;
 • Розміри варіюються від 5 до 600 л.


Розширювальний бак (гідроакумулятор) Zilmet ULTRA-PRO для холодної води
Якщо Вам потрібен гідроакумулятор для холодної води, зверніть увагу на Zilmet ULTRA-PRO — розширювальні баки зі змінною бутиловою мембраною, придатною для харчових продуктів. Ця лінійка ідеально підходить для будь-якої сучасної установки і може застосовуватися до будь-якого типу насоса. Реальний обсяг судини під тиском набагато більший, ніж у звичайних резервуарів того ж розміру. Ці баки також можуть бути забезпечені фланцями із нержавіючої сталі. Зовнішнє фарбування довговічною епоксидною порошковою фарбою.


Напірні баки ULTRA-PRO - найкращий вибір для свердловинних, відцентрових, занурювальних насосів та для бустерних установок.

Широкий асортимент різної потужності, наявність вертикальних та горизонтальних моделей, а також можливий вибір між фланцями з оцинкованої сталі та фланцами з нержавіючої сталі гарантують, що Zilmet ULTRA-PRO резервуари високої якості відповідають будь-яким вимогам кінцевого користувача. Особливостями даної серії баків є:


 • Мембрана, яка підходить для санітарних/питних цілей, фіксується обома своїми кінцями, що дозволяє уникнути будь-якого можливого тертя о внутрішню поверхню бака;
 • Напірні баки Zilmet ULTRA-PRO можуть забезпечити необмежений термін експлуатації, оскільки мембрана легко змінюється;
 • Зовнішнє фарбування довговічною епоксидною порошковою фарбою;
 • Спеціальний діапазон із макс. тиском 16 бар;
 • Доступні обсяги від 24 до 3000 л.


Розширювальні баки поставляються попередньо накачані повітрям, але цей тиск може піддаватися регулюванню відповідно до необхідних умов. Це регулювання повинно виконуватися на відключеному від системи розширювальному баку та до наповнення його водою.


Як підібрати розширювальний бак та гідроакумулятор?
Є кілька варіантів підбору розширювальних баків на опалення. Найпростіший, це вибір виходячи з обсягу системи опалення - вибирається бак обсягом 8-10% від системи опалення.

У разі підбору розширювального бака на гаряче водопостачання можна використовувати той самий підхід, що і при підборі бака на опалення, але враховувати вже обсяг бойлера непрямого нагріву.

Також є спрощений спосіб розрахунку гідроакумулятора для холодного водопостачання - виходячи з потужності насоса і нехтуючи іншими критеріями, тому він дуже приблизний:

Потужність насоса 600 Вт - обираємо бак об'ємом 24л;

Потужність насоса 1000 Вт - обираємо бак об'ємом 50л;

Потужність насоса 1500 Вт - обираємо бак об'ємом 100л;

Потужність насоса 2500 Вт - обираємо бак об'ємом 300л.


Інші варіанти розрахунків включають формули та облік великої кількості параметрів, які можуть зробити наші менеджери при вашому зверненні.

Звичайно, є багато факторів, що впливають на вибір розширювального бака безпосередньо для Вашої системи, але краще звернутися до наших фахівців, які завжди готові підібрати Вам необхідний розширювальний бак.

А сьогодні все. Ми завжди раді Вам бути корисними. До швидкої зустрічі.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Як правильно підібрати розширювальний бак
19.03.2019

Сучасні домашні комунікації створюються максимально комфортними, компактними і автономними, проте, ідеального універсального рішен...

Читати далі →
Куди поставити розширювальний бак в системі опалення
10.02.2021

Система опалення будинку є джерелом не тільки тепла, але і підвищеної небезпеки. Судіть самі, елементи нагрівання, циркуляція гаря...

Читати далі →
Чим відрізняється гідроакумулятор від розширювального бака?
20.01.2021

У наш час бурхливого розвитку технологій і систем різниця між деякими пристроями практично не помічається. Приклад тому - різниця ...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!