Куди поставити розширювальний бак в системі опалення

Трохи про опалення


Система опалення будинку є джерелом не тільки тепла, але і підвищеної небезпеки. Судіть самі, елементи нагрівання, циркуляція гарячої води, тиск. Про останнє поговоримо більш детально. Хто пам'ятає хоч трохи уроки фізики, той напевно знає, що рідина не стискається. Тобто банально при стисненні рідини відбувається збільшення її тиску. Але при нагріванні вона розширюється і знову-таки збільшує тиск. Якщо не враховувати цей фактор при встановленні, то рано чи пізно може виникнути біда. Щоб цього не сталося, як правило, всю систему обладнують одним нехитрим пристосуванням - розширювальним баком.


Розширювальний бак: різновиди


Розширювальний бак - головний запобіжний механізм в системі опалення, що дозволяє гасити надлишковий тиск. Куди поставити розширювальний бак системи опалення? Перш за все, варто відзначити, що існують два типи цих пристроїв - відкритого типу і мембранний. Перший в своїй конструкції використовує відкритий верх. Це дозволяє рідини під тиском мимовільно заповнювати обсяг бака і так само мимовільно повертатися назад при охолодженні. Незважаючи на гадану простоту, даний варіант має кілька мінусів:

  • необхідно постійно стежити за рівнем води;
  • бачок обов'язково необхідно ставити вище котла, що не завжди зручно;
  • постійний контакт води з повітрям швидше призводить до виходу з ладу котла;
  • відсутня можливість при необхідності підняти рівень тиску;
  • додаткові витрати на виведення та оздоблювальні роботи.
Мембранна модель має балон зі стисненим повітрям. Коли в неї під тиском прибуває вода, вона стискає балон. При охолодженні, коли тиск падає, мембрана видавлює воду назад. Така конструкція допомагає оперативно гасити тиск в трубах, не вимагаючи ніяких додаткових дій. У такій системі розширювальний бак можна розміщувати в будь-якому місці, хоч прямо біля котла. Також в такому варіанті відсутній контакт води і повітря, що позитивно позначається на тривалості роботи котла. Сучасні ж тенденції при створенні систем опалення внесли додаткові корективи в систему опалення. Тепер остання, в залежності від необхідності, може комплектуватися кількома розширювальними баками.

Довірте вибір професіоналам

Який би варіант Ви б не вибрали, завжди краще проконсультуватися з фахівцями. У магазині teploradost.com.ua Ви можете вибрати не тільки розширювальний бак, але і інші елементи для системи опалення. Досвідчені фахівці підкажуть Вам всі тонкощі і нюанси по установці і обслуговуванню систем, а при необхідності, також можна замовити і монтаж системи. Приємні ціни і бажання наших фахівців швидко і якісно виконати свою роботу залишать у Вас позитивні враження. Форма оплати - як готівкова, так і безготівкова. При необхідності, здійснюється доставка по Києву і Україні. Для постійних клієнтів у нас передбачена гнучка система знижок і бонусів.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!