Зворотній осмос. 7 міфів з приводу фільтрів зворотного осмосу


Привіт друзі. У цій статті ми обговоримо 7 найпопулярніших міфів про зворотний осмос, які твердо засіли в головах наших потенційних клієнтів.
Не секрет, що людина без води проживе не більше 4 днів. На думку різних дослідницьких інститутів Європи та США щодня людині необхідно випивати не менше тридцяти п'яти грам чистої питної води на один кілограм ваги. Природно, ця норма варіюється в залежності від індивідуальних потреб організму, фізичних навантажень і багатьох інших факторів.

Є багато варіантів отримання чистої питної води, але на наш погляд найкращим з варіантів є використання системи зворотного осмосу. Така технологія, як правило, має 5 ступенів очищення:

  • Очищення від механічних домішок;
  • Позбавлення від органічних і хлорорганічних речовин;
  • Очищення води від дрібних твердих включень;
  • Найважливіший етап - проходження води, через мембрану зворотного осмосу, яка після трьох попередніх етапів очищення затримує близько 99,8% забруднюючих речовин у воді;
  • Постфильтр пом'якшує воду і надає їй легкий солодкуватий присмак.
А тепер пора перейти до найпопулярніших міфів, з якими асоціюється у багатьох замовників зворотний осмос.
Міф №1. Фільтр зворотного осмосу - це дорого і вигідніше замовляти воду в службах доставки.


Давайте зробимо нехитрі підрахунки:

Комплект зворотного осмосу з річним запасом змінних картриджів коштує від 5300 грн. його установка - 1000 грн. Разом - 6300.

Середня вартість бутля води в стандартному обсязі 18,9 літра близько 90 грн. Вода ця, до речі, виходить з таких же систем зворотного осмосу, тільки промислових масштабів.

Відповідно за вартість встановленого осмосу Ви зможете придбати всього 70 бутлів води - приблизно 1323 літра, що однозначно менше річного ресурсу фільтрів зворотного осмосу, так як середня продуктивність зворотного осмосу - 8 літрів чистої води на годину. До того ж після установки зворотного осмосу, Ви можете використовувати чисту воду буквально для всього: приготування їжі, чаю та кави - повірте вони придбають інший смак. У вас вдома завжди буде чиста питна вода, а якщо щось станеться зі службою доставки - Ви залишитеся без питної води і будете змушені йти в магазин, де вартість літра складе вже близько 12 грн за літр.
З усього вищесказаного випливає, що окупність зворотного осмосу настає вже в перший рік експлуатації, а в кожний наступний рік - така установка буде тільки економити Ваші гроші. І погодьтеся, не дарма кажуть, заощадив - значить заробив.


Міф №2. Очищення в осмосу настільки глибока, що вода стає «мертвою», тому що не залишається корисних мікроелементів.


Головний критерій питної води - це в першу чергу її безпеку. А відсутність достовірних даних про отримання мінералів з води, а також рекомендацій по їх кількісному складу в виданнях Всесвітньої організації охорони здоров'я говорить про відсутність важливості даного питання.

Тим більше, що більшу частину, а саме близько 90%, корисних мікроелементів людина отримує з їжі. І ще, з точки зору науки біології, вся вода є неживої, а жива і мертва вона зустрічається лише в казці про Івана-царевича та сірого вовка.
Міф №3. Вода з зворотного осмосу - це дистилят.


Прошу зауважити, що дистиляція і очищення зворотним осмосом - це абсолютно різні технології. У процесі дистиляції вода спочатку випаровується, а потім конденсується на холодній поверхні, тим самим змінюючи свій агрегатний стан. З системою зворотного осмосу це не має нічого спільного.
Міф №4. Вода з зворотного осмосу несмачна.


Дуже популярний міф, який просто спростовується. Якщо людина все своє життя п'є воду з колодязя, свердловини або з центрального водопроводу, то напевно звик до солодкуватого присмаку, який з'являється через високий вміст нітратів і/або заліза.

Відсутність же неприємних запахів і присмаків з осмосу - це один з головних критеріїв здорової води. А ось якщо Вам захочеться збагатити її смакові якості без шкоди своєму здоров'ю, то рекомендуємо купити зворотний осмос з мінералізатором.
Міф №5. Стільки чистої води мені і не потрібно


Проте в кожній квартирі є велика кількість приладів, які для своєї роботи використовують воду: праска з відпарювачем, зволожувач повітря, мультиварка, миючі пилососи, миючі роботи-пилососи та інше. З початком використання цих приладів з чистою водою, Ви продовжите їх термін служби і позбавите себе від необхідності шукати сервісні центри. До того ж не варто забувати і про наших вихованців, яким чиста вода піде тільки на користь.
Міф №6. Обслуговування зворотного осмосу - трудомісткий процес, який займає багато часу.


Крім того, що установка зворотного осмосу у досвідченого майстра займає годину, його обслуговування займає ще менше часу. Все у того ж досвідченого майстра - це займе від 20 до 40 хвилин. Серед користувачів, звичайно, ходять чутки про швидкого Гонсалеса, який обслуговує зворотний осмос приблизно за 5 хвилин, але це викликає сумнів і однозначно має місце порушення технічного процесу. 

До того ж деякі виробники, при реєстрації на їх сайті з задоволенням Вам нагадають про необхідність заміни картриджів. Крім усього вищесказаного - при належній вправності і уважному спостереженні за роботою професіонала, з часом Ви самі легко зможете міняти всі фільтри в системі зворотного осмосу.


Міф №7. З такою поганою водою жоден фільтр не впорається.


В першу чергу потрібно пам'ятати, що обратноосмотична мембрана - це високоефективний фільтр, який справляється з показниками набагато гірше, ніж в більшості випадків відповідає стандартам якості, питна водопровідна вода. Також не варто забувати, що іноді є необхідність установки системи очищення не тільки питної води, але і використання в сантехнічних цілях. Для цього використовуються станції хімічної водопідготовки, про які ми з Вами обов'язково поговоримо в наступних статтях.
І завжди пам'ятайте, якщо у Вас виникають питання по підбору системи і пошуку монтажника зворотного осмосу, наші кваліфіковані менеджери завжди готові прийти на допомогу.

А на цій прекрасній ноті ми підійшли до завершення нашого випуску. Пишіть в коментарях що ще ми не встигли озвучити про зворотний осмос. А ми завжди раді бути Вам корисні. До скорої зустрічі друзі, до побачення.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Похожие записи
Що таке магістральний фільтр? Як вибрати фільтр для води?
18.08.2021

Вітаємо друзі. В даній статті, ми хочемо Вам більш детально роз'яснити що таке магістральний фільтр, а також як вибрати фільтр для...

Читати далі →
Знижки тільки для підписників!