Як вибрати опалювальний котел: корисні поради.

Як вибрати опалювальний котел: корисні поради

Коли мова йде про велику покупку, перш, ніж здійснювати вибір, слід дати собі відповідь на питання про те, яка мета цього придбання. Само собою, купуючи опалювальне обладнання, ми думаємо про комфорт в будинку. Але тут виникає ще кілька супутніх питань:

  • потрібно тільки опалювати приміщення або ще забезпечувати нагрівання води;
  • яку площу потрібно опалювати;
  • чи йде мова про опалення квартири у висотці або приватного будинку і де знаходиться приміщення: в селі або в місті.

Після того, як Ви визначилися з метою, Вам буде легше орієнтуватися у виборі.

Что выбрать?

Залежно від виду палива, опалювальні установки бувають газові, електричні, твердопаливні. Звичайно ж, для того, щоб придбати газовий котел, до будинку повинен бути підведений газ. Для твердопаливного пристрою необхідно запастися паливом (дрова, вугілля, кокс і ін.), А для електричного - електрикою.

  • Газові котли є найбільш популярними. Якщо Ви хочете виключно опалювальний прилад, то вибирайте одноконтурну модель. Якщо ж Ваша мета - опалення і підігрів води - то двоконтурну.
  • Електричні котли добре опалюють приміщення до 100 кв.м. Вони досить екологічні і безшумні, але поглинають електроенергію в значних кількостях. Тому під такі установки необхідні окрема проводка і докладні розрахунки можливостей електромережі. Щоб використовувати таку модель для нагріву води, її потрібно обладнати бойлером.
  • Встановлюючи твердопаливний котел, Ви повинні пам'ятати про те, що доведеться постійно стежити за подачею палива. Зате такі агрегати - найбільш екологічні і не вимагають використання додаткових ресурсів на кшталт електрики. Така установка може працювати як для опалення, так і для нагріву води.

Звичайно ж, потужність будь-якого котла потрібно також уважно прораховувати. У цьому питанні краще порадитися з фахівцем.

Де купити?

Що стосується газового обладнання, то в залежності від габаритів приміщення, можна вибрати настінний варіант (коли немає можливості виділити під агрегат окреме приміщення або, принаймні, значний простір) або на підлогу (коли в будинку запланована котельня або невелика комора спеціально під котел). Електричний ж котел не займає багато простору. Тому його можна встановити навіть в малогабаритну квартиру. А ось якщо укомплектувати такий пристрій бойлером, то, само собою, місця знадобиться більше.

Для невеликих сільських або дачних будиночків підходять твердопаливні котли. Особливо це актуально, коли недостатньо потужності електромережі і не підведений газ. Твердопаливний котел в таких умовах тим більше вигідний, що в сільській місцевості поблизу лісу легше забезпечити наявність дров, ніж в міських умовах.

Коли купувати?

Як то кажуть, готуй сани влітку. Незалежно від того, коли Ви вирішите встановлювати котел, співробітники магазину "Теплорадость" готові допомогти Вам здійснити вибір, підказати наявність моделей, гарантійні умови обслуговування і відповісти на будь-які Ваші запитання.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!