Як чистити піролізний котел

Як працює піролізний котел

Піролізний котел складається з двох основних частин - верхньої і нижньої камер. Верхня камера використовується для розміщення в ній деревини та інших горючих матеріалів. Нижня ж камера виконує функцію збору газу, який виділяється в процесі згоряння палива у верхній камері. Працює система завдяки тому, що при досягненні температури в 200-300 градусів за Цельсієм заслінка перекриває подачу кисню в камеру згоряння. Внаслідок цього, виділяється піролізний газ за допомогою спеціальних трубок відводиться в камеру згоряння, де і відбувається процес його перетворення в теплову енергію.

Чому піролізний котел засмічується

Так як деревина і будь-який інший вид палива для піролізного котла не вигоряють повністю, після них залишаються смоли, дьоготь, сажа і конденсат, які засмічують трубки, по яких відводиться газ з камери. З процесом забруднення можна боротися, однак, це лише відтягне момент, коли чистка буде необхідна. Багато користувачів піролізних котлів зменшують забруднення, використовуючи тільки березу та інші листяні породи деревини, так як після них залишається менше відходів. Також можна встановлювати високу температуру в камері первинного згоряння, адже при низькій температурі з деревини виділяється більше смоли, особливо, якщо у неї висока вологість. Якщо враховувати всі вищезазначене, то можна зрозуміти, що чистка - неминуча необхідність.

Як чистити піролізний котел

Чистити опалювальний прилад необхідно від одного до трьох разів на місяць. Швидкість засмічення, як уже згадувалося вище, залежить від якості деревини і температури, при якій устаткування працює. Способів чистки є кілька:

  • механічна очистка;
  • хімічне очищення;
  • очищення повітрям або парою.

При механічному очищенні використовуються такі інструменти, як кочерга, йоржі та щітки, які іноді йдуть в комплекті з самим піролізного котла. Якщо очищати котел механічно, то необхідно спочатку нагріти котел, щоб смола і сажа стали м'якшими, а потім після його охолодження можна приступити безпосередньо до чищення. Важливо під час очищення чистки залишати заслінку повністю відкритою.

У випадку з хімічної очищенням все більш просто і не вимагає фізичних зусиль. Для того, щоб почистити котел, досить лише висипати хімічна речовина на дрова під час горіння. Ця речовина сприяє руйнуванню смоли і сажі, після чого вони просто виходять разом з димом.

Третій варіант передбачає очистку за допомогою повітря під високим тиском, який здуває забруднення зі стінок. Пар ж розм'якшує структуру смол і сажі, завдяки чому їх значно простіше здути, так як забруднення відклеюється від стінок.

Піролізні котли на сайті teploradost.com.ua

Інтернет-магазин teploradost.com.ua пропонує великі можливості для придбання піролізного котла. На сайті є широкий асортимент котлів, які можна підібрати під свої потреби. Ціни в нашому інтернет-магазині відповідають якості пропонованих товарів. При купівлі обладнання можна замовити і його монтаж. Фахівці займуться установкою, що гарантує надійність роботи.

Оплатити покупки можна декількома способами:

  • при отриманні товару;
  • на карту Приватбанку;
  • безготівковим переказом з ПДВ;
  • онлайн за допомогою карти Visa або MasterCard;
  • за допомогою миттєвої розстрочки або оплати частинами від Приватбанку.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!