Як вибрати програматор для котла? Огляд терморегуляторів!

Сьогодні ми поговоримо про те, навіщо потрібен і як вибрати программатордля котла, а також як заощадити до 40% коштів на опалення і які основниеотлічія кімнатних термостатів для котлів! А в кінці ми відповімо на найпопулярніші питання про терморегуляторах від наших клієнтів.


1. Навіщо потрібен програматор для котла?

При опаленні вашого будинку газовим або електричним котлом завжди виникає питання скорочення витрат за газ і електроенергію, продовження терміну служби котла, а також підтримки комфортного рівня тепла в будинку.

Вбудований регулятор, яким обладнаний кожен настінний газовий або електричний котел, дозволяє виставити температуру води всередині системи опалення, але, при щонайменшій зміні температури на вулиці, вам доводиться знову регулювати термостат котла. З урахуванням значних коливань температури на вулиці протягом доби, особливо в міжсезоння, такий вид регулювання температури перетворюється в «танці з бубнами».

На практиці ж, ніхто так часто не бігає до котла, відповідно за підсумками опалювального сезону, весь цей ручний режим регулювання виливається в значний перевитрата газу і електроенергії, а це призводить до збільшення ваших витрат на опалення. Тому, в основному всі сучасні газові котли, а також електрокотли обладнані клемою для підключення кімнатних термостатів або тижневих програматорів.

Кімнатні програматори для котла дозволяють контролювати температуру в кімнаті, забезпечуючи комфорт у вашому домі. В кінцевому підсумку ви зможете заощадити до 40% коштів на опалення будинку!

Отже, застосування кімнатного терморегулятора, який управляє котлом по температурі кімнати, де він безпосередньо встановлений, дає ряд переваг, а саме:

  • Автоматично підтримує комфорт в приміщенні.
  • Продовжує термін служби котла, за рахунок зменшення циклів включення і виключення джерела тепла, а це значно зменшує його знос.
  • Зниження споживання енергоресурсів до 40%.
  • Бездротовий терморегулятор для газового котла і програматори з Wi-Fi дозволяють регулювати температуру дистанційно, що дуже зручно і практично!

2. У чому відмінність кімнатних термостатів від тижневих програматорів для котла?

Простий кімнатний термостат автоматично підтримує тільки одну задану вами температурну настройку. Такі терморегулятори можуть бути як з механічним регулюванням, так і з електронним дисплеєм.

Переваги електронного регулятора від механіки - точність регулювання, візуальний контроль внутрішньої температури повітря, зручність користування.
Тижневі програматори для котла мають від двох і більше добових програм на кожен день, а також дозволяють задавати різні температурні режими для різних днів тижня, цикл повторення становить сім днів. Тому і називається програматор тижневим.

3. Різниця між бездротовим й провідним терморегулятором

Оскільки логічно контролювати температуру в тій кімнаті, де ви будете найчастіше знаходитися, то програматор необхідно встановити саме в цьому місці!

Провідний програматор управляє котлом за допомогою вбудованого реле, і тому необхідно прокласти кабель від котла до місця його установки. Але якщо під чистове оздоблення в будинку вже зроблена, то прокладка кабелю може стати для вас проблемою.

Тому виробники кімнатних термостатів пропонують бездротову версію, яка складається з двох блоків:

  • 1-й блок - це сам терморегулятор з живленням від батарейок. Регулятор встановлюється в будь-якому в місці контролю температури і його можна легко переміщати з кімнати в кімнату, що є перевагою перед стаціонарної провідний моделлю.
  • 2-й блок це приймач, який монтується біля котла.

4. Як відбувається підключення термостата до котла?


Практично в кожному настінному газовому і електричному котлі є клема підключення кімнатного регулятора. Кімнатний регулятор обов'язково повинен бути обладнаний без-потенційними контактами або в простолюдді «сухими контактами», а це якраз все релейні програматори для котлів, про які ми описуємо!

Підключається регулятор двожильним кабелем будь-якого перетину: з боку програматора до клем COM (загальний контакт) і NO (нормально відкритий контакт), а з боку котла, попередньо знявши перемичку на клемах підключення термостата, підключаємо другий кінець кабелю, не звертаючи увагу на полярність клем.

Бездротовий кімнатний термостат для газового котла підключається наступним чином: 1-й блок - основний, і його ставимо в приміщенні, з якого буде регулюватися температура, а 2-й блок - приймальний підключаємо таким же чином як провідний регулятор двожильним кабелем на клеми котла, а також приєднуємо другий кабель живлення в мережу 220В. Харчування приймання потрібно для того, щоб отримувати радіосигнал від кімнатного програматора, а далі вбудоване реле дасть сигнал на включення / вимикання режиму опалення котла.
Важливо !!! підключення кімнатного термостата виробляти при відключенні живлення 220В.


5. Часто задавані питання:

Питання: Що буде з режимом гарячої води на двоконтурні котли?

Відповідь: Все програматори дають команду тільки на відключення опалення, а не гарячої води, яка продовжить управлятися вбудованою автоматикою котла.


Питання: Якщо в системі тепла підлога?
Відповідь: Незалежно від того, який тип вашої системи опалення - радіаторний, водяна тепла підлога або комбінований варіант, в будь-якому випадку терморегулятор для котла керує загальним режимом опалення по виставленої температурі. Якщо ж у вас є бажання управляти кожним приміщенням окремо, то вам необхідно підібрати зональну автоматику. Більш докладно про це задавайте свої запитання в коментарях під цим відео. Пізніше ми знімемо окреме відео на цю тему.

Питання: Займаємося ми установкою терморегуляторів?
Відповідь: Звичайно займаємося. Наші фахівці працюють по Києву та Київській області. Тому із задоволенням приїдемо до вас, встановимо і налаштуємо вам котельної програматор!


Коментарі
Додати коментар
Сергей 18.11.2020

Доброе утро. Как регулировать температуру в помещении, если комната и две спальни. ? Указано тавить где чаще находишься, но в разное время люди в разных комнатах, а спят в разных спальнях.

Эксперт "Теплорадость" 20.01.2021

Добрый день, Сергей! Как вариант выбрать самое холодное помещение из 3х и поместить регулятор в этом помещении.

Николай 10.11.2021

Добрый день! Программатор температуры дя котла De Dietrich MPX 20/24 MI COMPACT EX?

Эксперт "Теплорадость" 09.12.2021

Добрый день, Николай. Вам необходим оригинальный или Вам не принципиально?

Знижки тільки для підписників!