Двоконтурний газовий котел, чи вистачить для ГВП?

Опалення та гаряча вода

Можливість опалювати свій будинок і при цьому користуватися гарячою водою здається нам чимось само собою зрозумілим. Проте, ці блага цивілізації теж потрібно вміти організувати. Здавалося б, відмінне рішення питання - двоконтурні котли. Але перед прийняттям рішення про таку важливу покупку виникає сумнів у тому, якщо використовувати двоконтурний газовий котел для опалення, чи вистачить його можливостей для організації ГВС? Існує кілька способів поєднати опалювальну функцію колонки і гаряче водопостачання.

Двоконтурні газові котли

Особливістю двоконтурного котла якраз є те, що один агрегат працює і на опалення, і на ГВС. Така установка - порівняно невелика, тому не вимагає значного простору. Котли цього типу прекрасно справляються з обома завданнями. Тим не менш, є свої недоліки при роботі котла в режимі гарячого водопостачання. По-перше, потрібно почекати трохи, щоб вода прогрілася до потрібної Вам температури. Для цього потрібно буде злити трохи води. По-друге, колонка може подавати гарячу воду на кілька точок, але не однаково в один і той же час. Якщо під час використання гарячої води в одній з точок хтось включає гарячий кран в іншій точці, то в першій кількість гарячої води зменшується. Якщо Ви згодні почекати з миттям посуду, поки хтось із членів Вашої родини миється в душі, то отримаєте компенсацію у вигляді невисокої ціни в порівнянні з іншими способами поєднувати опалення та ГВП.

Двоконтурні котли з вбудованим бойлером

Установка даного типу дозволяє вирішити проблему розподілу гарячої води по різних точках. Бойлер використовується як накопичувальний бак, де підігріта до потрібної температури вода зберігається до тих пір, поки не знадобиться Вам. Літраж бака варіюється в діапазоні 25-60 л. Потрібний Вам обсяг можна розрахувати в залежності від кількості осіб, які будуть користуватися гарячою водою. Звичайно ж, котел з вбудованим бойлером і місця займає більше, ніж звичайний двоконтурний, і коштує дорожче. Але зате гарячою водою можна буде користуватися, не чекаючи своєї черги.

Одноконтурний котел і бойлер непрямого нагріву

Хорошим рішенням для великої родини є установка з одноконтурного котла і бойлера. Справа в тому, що обсяг бойлера тут не має значення. Так що якщо Ваша сім'я складається з 5 осіб, часто приходять діти і внуки і тому потрібен бойлер об'ємом 100 л, то для установок такого типу це - не проблема. При цьому для опалення Вам потрібно прорахувати необхідну потужність котла, а для ГВП - літраж бойлера. Варто також врахувати, що для нагріву води знадобиться додаткова потужність, і під час ГВП опалення здійснюватися не буде. Тому при покупці такої системи варто порадитися з фахівцем про те, як уникнути тривалих перерв в роботі опалення. Фахівці магазину Теплорадость професійно дадуть консультації з цього та інших додатковими питаннями.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!