Каталог товарів
0
0
0
Каталог товарів

Як правильно підібрати розширювальний бак

19/03/2019
667
Зміст

Помічник в домашній системі опалення і водопостачання

Сучасні домашні комунікації створюються максимально комфортними, компактними і автономними, проте, ідеального універсального рішення не існує, іноді пристрою подачі води або обігріву вимагають додаткової підстраховки. Розширювальний бак - ємність зі сталі, призначення якої - приймати зайву рідину і повітря з опалювальної системи. Звідки береться зайва вода? При нагріванні рідина збільшується в обсязі, приблизно 3% при 100 С. Аналогічно з повітрям, в 1 л води збирається до 40 мг повітря. Якщо надлишки нікуди не діваються з опалювальної системи, з часом це може призвести до перебоїв у її роботі або поломки.

Щоб система обігріву функціонувала правильно, потрібно встановити розширювальний бачок. Він допомагає контролювати роботу опалення, збирає надлишки води і повітря, поповнює запаси води при охолодженні, а також контролює внутрішній тиск. Купуючи розширювальний бак, Вам потрібно визначити відповідний саме для Вашої опалювальної системи, вибір також залежить від бажаного або необхідного розміщення в приміщенні і, звичайно, від обсягу води, який імовірно буде надходити в пристрій.

На 100 л води потрібен бак об'ємом приблизно 10-12 л. Це орієнтовний розрахунок з запасом, який підходить для простих систем. Для більш складної системи опалення необхідний обсяг вираховується за спеціальною формулою. Щоб визначити, який розмір пристрою Вам потрібен, необхідно обчислити загальну кількість води. Для цього потрібно підсумовувати обсяг води в котлі і трубах. Всього існує три види розширювальних бачків. Щоб правильно підібрати розширювальний бак, пропонуємо визначити їх відмінності між собою.

Типи розширювальних баків

  • Відкриті - ємності прямокутної або циліндричної форми з люком, які встановлюють в самому верху опалювальної системи, зазвичай це віддалені приміщення типу горища. Вимагають додаткового утеплення та ізоляції. Кількість рідини в баку вимагає візуального контролю. За функціоналом виконують прийом надлишків, забезпечують обмеження тиску в системі і заповнюють рівень рідини при витоку. Часто вимагають установки додаткових труб. Через тимчасових витрат і деяких незручностей встановлюються в домашніх опалювальних системах рідко. Є найдоступнішими за ціною серед інших.
  • Закриті - герметична ємність сферичної форми, з ручним або автоматичним клапаном для випуску повітря. Розташовуються в котельних, додаткового захисту не потребують, циркуляція відбувається без додавання сторонніх агресивних речовин, що надійно зберігає труби від корозії. Можуть працювати при високому тиску. При ручному клапані вимагають також візуального контролю.
    Мембранні - ємності кулястої або овальної форми, всередині розділені еластичною мембраною на два відділи: для води і для повітря.
  • Працюють повністю автоматично. Бак є повністю герметичним, мембрана гнучка, за рахунок чого тиск розподіляється рівномірно по обидва боки, мембрани бувають змінного і не змінного типу. Серед інших переваг виділяється компактність і повний захист від корозії, виключені випаровування води. За ціною є найдорожчим варіантом, однак, і найзручнішим по представленому функціоналу.

Teploradost.com.ua: опалювальні і водонагрівальні системи для Вашого будинку

На сайті інтернет-магазину Теплорадость представлений широкий асортимент товарів для комунікацій у Вашому домі - водонагрівачі, системи опалення і водопостачання, насосне обладнання, труби та інше. Допомогти з вибором завжди допоможе консультант, звернутися до якого Ви можете у вікні чату або за номерами телефонів, вказаними на сайті. Надаємо гарантію на товар від виробника.

Схожі статті

17/10/2023
1743
Що таке внутрішньопідлоговий конвектор?
Внутрипідложні конвектори, будучи сучасними приладами для опалення, застосовуються не тільки в якості допоміжного, але і в ролі основного джерела тепла.
Читати більше
20/10/2021
5473
Який терморегулятор для котла вибрати? Топ 5 программаторов
Настав черговий опалювальний сезон, а платити втридорога за опалення зовсім не охота. На щастя є простий та недорогий спосіб заощадити на опаленні якщо у вас свій газовий або електричний котел. У цій статті ми розповімо який терморегулятор для котла вибрати, а також рейтинг топ-5 найпопулярніших программаторов для котлів. Поїхали.
Читати більше
10/02/2022
4295
Колектор для радіаторів та теплих підлог
Минулого відео ми торкнулися теми колекторів. І у наших передплатників та клієнтів після перегляду попереднього випуску виникли деякі питання, на які ми хочемо дати відповіді.
Читати більше

Коментарі

Коментарів немає
Залишити коментар
Оцінка:
Помилка! Ваш відгук не був відправлений!
Дякуємо! Ваш відгук відправлений!