Бойлер або гаряча вода - що вигідніше?

Коли місяць немає гарячої води

Что может объединять кастрюльки, чайники, вёдра с тазами, мисками, ковшиками? Правильно, месяц без горячей воды. Кроме возможности подкачать бицепс, удовольствия, мягко говоря, мало. Знакомо? А когда горячая вода формально есть, но Вы задержались у компьютера буквально немного после полуночи и за свои же деньги не можете принять душ, потому что услуга подогрев воды от Облэнерго ночью не работает? Наверное, многим знакома такая ситуация. Однако, все равно возникают сомнения по поводу покупки бойлера.

Сумніви, що стосуються покупки бойлера

Як тільки люди збираються придбати щось масштабне, природно, у них виникають питання з приводу доцільності такої покупки. Тим більше, якщо питання стосується заміни чогось звичного (наприклад, звичного способу споживати гарячу воду). Найчастіше, коли мова йде про покупку бойлера, зустрічаються сумніви такого плану:

бойлер повинен весь час підтримувати температуру нагрітої води, а це значить, що він буде споживати електроенергію, і витрати на централізовані поставки гарячої води здадуться меншим злом;
якщо відключати водонагрівач, то після включення водичку доведеться зливати довго, поки її температура збільшиться, а це теж зайві витрати;
в кінці кінців, сам бойлер і його установка теж коштують грошей;
для водонагрівача необхідно шукати місце в наших часто малогабаритних квартирах.

Гаряча вода або бойлер - що вигідніше?

Розберемося по порядку. По-перше, якщо Ви уважно вивчали квитанцію про оплату комунальних послуг, то помітили, що ми платимо не тільки за централізовану подачу гарячої води, але і за її підігрів. Тобто певна кількість електроенергії на споживання цієї послуги все одно відводиться. По-друге, щодо бойлера: водонагрівач дійсно включається тоді, коли його вміст остигає приблизно на 1 градус, але в самому накопичувачі навіть після виключення деякий час вода залишається теплою, віддаючи температуру повільно. Це означає, що після виключення бойлера Ви ще кілька годин можете користуватися теплою водою. Крім того, завжди існує можливість поставити багатотарифний лічильник. Це дозволить Вам з 23:00 до 07:00 платити за електроенергію в половину менше, ніж вдень.

Іноді, дійсно, власникам бойлерів доводиться чекати, щоб тепленька пішла. Але і з централізованою подачею такі випадки бувають. До того ж, Ви будете знати, скільки часу бойлеру потрібно для роботи, і зможете після його включення трохи почекати, займаючись чимось іншим. Так, за водонагрівач, як за будь-благо, доведеться заплатити. Але ця інвестиція себе повністю окупить в майбутньому. У всякому разі, Ви забудете про проблеми з відключенням гарячої води на місяць, а також з холодною за фактом, яка формально називається гаряча. Звичайно ж, накопичувальні нагрівачі займають певне місце, але сучасні бойлери мають різний дизайн, який цілком прийнятно вписується в габарити навіть невеликої квартири. Якщо Ви вирішили купувати бойлер, зробити це буде зручно в нашому інтернет-магазині.


Коментарі
Додати коментар
Коментарів ще не додано...
Знижки тільки для підписників!